close menu

Вже давно відомо, що з жінок зазвичай виходять навіть більш акуратні і спокійні водії, ніж з чоловіків. Але як позбутися страху і невпевненості? Як вберегтися від постійних новин про ДТП та аварії з усіх боків? Від відчуття себе недосвідченим «зеленим» новачком? Від насмішок «просунутих» водіїв і стереотипів про жіноче покликання?

Пропонуємо вам всього 5 простих порад!

1. Страх – це нормально

Міркуйте раціонально. Страх – така ж емоція, як і будь-яка інша. Звісно, він цілком має право на життя. Його відчувають всі водії-початківці – аж ніяк не тільки жінки. Людині взагалі властиво побоюватися, коли вона робить щось нове. Особливо, якщо від цього залежить її власна безпека і безпека людей навколо. Занепокоєння в такій ситуації – ознака дорослої, зрілої і розумної особистості.

Якщо ви вже отримали посвідчення водія – у вас є все, що потрібно. Адже вам видали його не просто так, а за знання та успішну практику!

Якщо ж ваш страх нагадує неконтрольовану паніку з тремтінням в руках і онімінням ніг, то не поспішайте відразу підкорювати міські дроги. Потренуйтеся за містом, поки не звикнете до нового амплуа. А ще краще – опрацювати проблему з психологом.

2. Головне почати

Так чи інакше, вам доведеться пересилити себе, щоб сісти за кермо. Не поспішайте, але дійте рішуче і впевнено. Не зволікайте та не відтягуйте момент і не накручуйте себе ще більше, а відразу заводьте авто та починайте плавний акуратний рух.

На перший раз можете взяти з собою підтримку – досвідченого водія з друзів і близьких. Але в подальшому краще практикуватися самостійно, щоб не звикати, що в будь-який незрозумілій ситуації під боком є ​​порадник.

3. Вивчіть автомобіль

Багато хто боїться автомобілів, як і літаків, просто тому що не розуміє, як вони взагалі працюють. Проконсультуйтеся з механіком, дізнайтеся, що знаходиться у вас під капотом, які неполадки можуть виникнути і як діяти в тому чи іншому випадку. Якщо ви знаєте сильні і слабкі сторони своєї машини та можете швидко визначити, що щось не так – це вже половина успіху за кермом. І заздалегідь збережіть кілька номерів автомайстерень.

4. Підготуйте аптечку

Багатьох початківців водіїв заспокоює думка, що навіть при найгіршому розвитку подій вони підготовлені до всього. Щоб не відволікатися від дороги на постійні фонові занепокоєння, складіть в аптечку всі препарати, якими користуєтеся, засоби особистої гігієни, знеболююче та інші медикаменти. Зараз навіть продаються вже готові укомплектовані аптечки в різних варіаціях – можете вибрати одну з них і доповнити на свій розсуд.

5. Практика і тільки практика

Якщо ви з почуття страху будете сідати за кермо максимум раз на тиждень, щоб доїхати до найближчого супермаркету – ви ніколи не станете впевненим водієм. Всупереч переживанням їздити потрібно якомога частіше за різними маршрутами і різними дорогами. Інакше кожен раз буде «як уперше». Але не форсуйте події. Комусь, щоб звикнути, досить пари днів, а комусь знадобиться кілька місяців.

А якщо ви вже визначилися, що досить комфортно і впевнено почуваєте себе за кермом – сміливо звертайтеся до нас! У великому автопарку «Укр-Прокат» в Києві точно знайдеться модель на ваш смак!


4 людей
переглядають цей автомобіль