close menu

Одеса – місто з неповторним колоритом і таким же неповторним гумором. Це проявляється в усіх дрібницях навколо. Навіть в назвах вулиць. Сумніваєтеся? Розповідаємо про найдивніші, найкумедніші та найнезвичайніші з них!

Фруктовий сад

Скільки в Одесі вулиць з ягідними і фруктовими назвами – неможливо перерахувати! Апельсинова, Гранатна, Кавунова і Абрикосова. Є Вишнева вулиця і Вишневий провулок. А ще – Полуничний і Фруктовий. А ось виноград – явний одеський рекордсмен, адже в честь нього названа не тільки вулиця з провулком, а й Виноградний тупик.

Страшні казки

У будь-якому казковому місті є свої похмурі куточки. В Одесі ви знайдете Інвалідну вулицю, Брудний і Косий провулки, Глуху і М’ясоєдовську, а ще – Цвинтарну вулицю. До речі, на ній знаходиться всього один будинок – адміністрація Слобідського цвинтаря.

Трохи фантазії

Коли дуже хочеться придумати щось цікаве, але ідеї не приходять в голову, з’являється Безіменна площа і Безіменний провулок, Стандартний провулок і Одеська вулиця. Є в Одесі і просто пронумеровані вулиці. А ще – Веселий, Радісний і Сміливий провулки. Багато з них варто обійти просто щоб зробити веселе фото таблички. До речі, це досить важко зробити пішки або на громадському транспорті, особливо – якщо мало часу. У «Укр-прокат» ми підберемо відповідний автомобіль під будь-які завдання!

Назад у минуле

Серед старих назв теж багато справжніх перлин. Наприклад, Нагірна вулиця раніше називалася Скотським провулком. Тут знаходився скотський ринок, де торгували кіньми, волами і навіть екзотичними тваринами. Але незабаром настільки специфічну торгівлю перенесли на вигін. За іншою версією, можливо, Скотським провулку просто часто вигулювали худобу. У будь-якому випадку, назва та ще.

А от нинішня вулиця Академічна ще веселіша. Це старий Шарлатанський провулок, і перейменовували її за всю історію цілих 9 разів – справжній рекорд. Насправді спочатку провулок був Шарлотинский, але якось не прижилося. Тим більше, ці місця як раз користувалися поганою славою, адже поблизу процвітали нетрі Голопузівки. Голопузівка – ще одне смішна назва. Насправді це нинішній парк Перемоги.

Зараз складно повірити, але колись Французький бульвар називався Пролетарським. Радянська влада нарекла його так ще в 1920 році. А ось оригінальна назва з’явилося у 1902, у зв’язку з візитом імператора Миколи II до Франції.

Джордано Бруно і Чарльз Дарвін

Як тільки не перейменовували Міський сад в різний час. Він був Публічним, Казенним, Одеським міським, садом адмірала де Рібаса, Дерибасівським, Лассаля і Чкалова. В цю компанію затесався і Джордано Бруно. Ця назва з’явилася в 1932 року, але і вона не прижилося.

А ось Пале-Рояль довгий час був сквером Чарльза Дарвіна. Раніше тут був військовий плац, але потім всі заходи перенесли на Соборну площу. А тут з’явилися перші торгові ряди. У 1842 році їх оформив архітектор Торічеллі і облаштував посередині сквер з фонтаном. Пізніше там же встановили статуї Психеї і Ероса. Але коли торгівля переїхала в пасаж на Дерибасівській, довелося знову все перебудовувати. За радянських часів скверу дали ім’я Чарльза Дарвіна.


6 людей
переглядають цей автомобіль