close menu

Україна – це безмежна культурна спадщина, численні історичні перипетії та божевільна, нескінченно красива природа. Гори і моря, річки і рівнини, водоспади і урочища – все це справляє воістину незабутнє враження. Ви впевнені, що вже точно бачили всі живописні місця України? Давайте перевіримо! Для цього ми зібрали невелику добірку маловідомих пам’яток. До речі, до кожної з них можна дістатися на орендованому автомобілі «Укр-Прокат»!

1. Олешківська пустеля

Ви навряд чи на перший погляд помітите на мапі пустелю неподалік від Херсона. Але Олешківська пустеля – це цілих 200 гектарів справжнього піщаного моря, огородженого штучними лісами. Найбільший піщаний масив Європи! На глибині понад 300 метрів приховане прісноводне озеро.

Вважається, що пустеля з’явилася через активний випас овець, які знищили всю траву. Історичні легенди говорять, що саме тут проходив обряд ініціації знаменитий український отаман Іван Сірко. Зараз вся територія – Національний парк, посеред якого є справжній мальовничий оазис.

2. Шацькі озера

Ми, жителі країни з виходом до Чорного моря, частіше за все не сприймаємо відпочинок на озерах серйозно. І зовсім даремно! Шацькі озера – це ціла група, в яку входить більше трьох десятків озер, прихованих серед лісів. Знаходяться вони на Волині, між Прип’яттю і Західним Бугом, і туди легко дістатися на автомобілі.

Площа Шацького національного парку – близько 40 тисяч гектарів, а статус охоронюваного він отримав ще в 1983 році. Найбільше озеро – Світязь, друга за площею природна водойма України. На відміну від свого старшого і більш відомого брата Синевира, Світязь – рівнинне озеро, яке дивовижно прогрівається влітку. Обов’язково внесіть його в свої туристичні плани!

3. Дністровський каньйон

Дністровський каньйон сформувався на Подільській височині. Потужний Дністер розмив гірські породи і породив один з найбільших каньйонів Європи. Стрімкі кам’янисті береги піднімаються над водою до 250 метрів – живописне видовище!

Тут багато унікальних рослин, тварин, гірських порід і мінералів – всього більш сотні природних знахідок, і це в світових масштабах! До сих пір серед каменів і дерев зустрічаються давні пам’ятки трипільської культури.

4. Острів Джарилгач

Джарилгач – величезний за мірками України острів, який тільки в останні роки нарешті отримав популярність. Це унікальний заповідник в Херсонській області, практично навпроти Скадовська, до якого як раз легко доїхати на машині. За легендою, древній острів згадували ще Геродот з Птоломеєм. Доведено, що він був на навігаційних картах італійських дослідників в 14 столітті.

Джарилгач розтягнутий на цілих 40-45 км і омивається відразу двома затоками. Обидва узбережжя дуже різні по рельєфу, атмосфері і навіть температурі води для купання. Південь – тепліший, але більш багатолюдний, північ – практично дика і більш глибоководна.

5. Оптимістична печера

Дивовижна печера з промовистою назвою знаходиться неподалік від Тернополя, біля села Королівка, до якого найзручніше добиратися на авто. Це найдовша гіпсова печера в світі! Підводні річки розмили унікальні відкладення, яким вже понад 14 мільйонів років. Навіть вторинним мінеральним скупченням Оптимістичної печери вже кілька десятків тисячоліть!

Усередині ви зіткнетеся зі звивистими лабіринтами, дзеркальними підземними озерами і різнокольоровими гіпсовими кристалами. Красиві відкладення на дні ходів навіть прозвали печерним снігом за їх специфічний вид.


6 людей
переглядають цей автомобіль