close menu

Можливо, любов до гір – це щось вроджене. А можливо вона приходить з часом. Складно сказати однозначно, тим більше розкішна природа України цієї любові тільки сприяє! Кращі гірські вершини знаходяться в Карпатах, в оточенні казкових річок, лісів і водоспадів. І доступні вони всім бажаючим, адже на орендованому автомобілі можна доїхати прямо до підніжжя. А в автопарку «Укр-Прокат» у Львові ви точно знайдете машину, яка підходить для такої подорожі!

Розповідаємо про 5 найбільш цікавих і високих українських гір!

1. Говерла. Висота – 2061 м

Говерла – найвища точка в українській частині Карпат. Знаходиться вона на стику Закарпатської та Івано-Франківської областей, і це беззаперечно найпопулярніший маршрут! Тим більше, навколо повно місць, де можна зупинитися – Яремче, Верховина, Ворохта.

Біля підніжжя Говерли знаходиться головний витік річки Прут, а неподалік – каскад водоспадів висотою близько 80 м. Тут кілька туристичних доріжок, і перша з’явилася ще в 1880 році.

2. Бребенескул. Висота – 2035 м

Вершина Бребенескул знаходиться між двох інших мальовничих гір – Менчул і Ребра. Вона не так явно виділяється на тлі навколишнього пейзажу, але зате тут є зручні трекінгові маршрути, а по дорозі можна побачити ще багато карпатських пам’яток. Наприклад, однойменне високогірне озеро, Дзембронські водоспади або Вухатий камінь.

На відміну від пірамідального Піп Івана, гора Бребенескул швидше куполоподібна. На рельєфі позначилися льодовикові процеси і морозне вивітрювання. Посеред альпійських лугів дуже багато ефектних кам’яних розсипів.

3. Піп Іван. Висота – 2028 м

Це ще одна вершина Чорногорського масиву, яка знаходиться неподалік від гори Бребенескул. Звідси відкривається найкрасивіша панорама на весь хребет і околиці. Зверху знаходиться незвичайна обсерваторія, яка приваблює туристів – «Білий слон». По дорозі можна відпочити в селі Шибене і відвідати озеро Марічейка. Види навколо дуже ефектні, адже гора не дарма відноситься до Карпатського державного національного парку. Стара назва – Чорна гора, і за переказами саме тут Олекса Довбуш переміг чорта.

Насправді існує ще одна вершина Піп Іван. Вона трохи нижче – 1936 м, і відноситься до Мармароського масиву близько Гуцульських Альп, на кордоні України і Румунії. Пік має химерну пірамідальну форму з ефектними крутими схилами на сході і півночі. У сезон паводків навколо стихійно формуються невеликі озерця.

4. Петрос. Висота – 2020 м

Петрос знаходиться прямо за Говерлою і вражає ефектною красою. Особливо казково вершина виглядає в негоду, оповита хмарами і блискавками, за що її і прозвали грозовою. У той же час вона вважається найнебезпечнішою на всьому Чорногорському хребті. Глибоке урочище між Петросом і Говерлою нібито відокремлює гору від решти масиву. Поблизу можна відпочити в Лазещині або Квасах.

5. Гутин Томнатик. Висота – 2016 м

Вершина Гутин Томнатик знаходиться в Рахівському районі Закарпатської області, неподалік від озера Бребенескул. Причому, як не дивно, вона ближче до нього, ніж однойменна гора. Так що відмінний привід поєднати! Це найбільш високогірне озеро України на висоті 1801 м. Своїм незвичайним ландшафтом і флорою пік зобов’язаний своєму походженню, адже свого часу на нього дуже вплинув льодовик. Зараз тут багато дивовижних альпійських і субальпійських рослин, включаючи рідкісні, вимираючі і реліктові види. Відпочити поблизу можна в селі Говерла або Бистрець.


5 людей
переглядають цей автомобіль