close menu

Луцьк, як і більшість міст Західної України, привертає цікавою історичною спадщиною і небанальними пам’ятками. Хоча він порівняно невеликий, ми знайшли мінімум 5 причин його відвідати!

1. Старий Луцьк

Туристи, які люблять історію і старовинні міста, обов’язково повинні відвідати Старий Луцьк. Так називається історико-культурний заповідник, де ви знайдете багато цікавих пам’яток. Особливо вражають церковці і культові споруди: Лютеранська кірха, костел Святих Петра і Павла, Свято-Покровська церква, і це ще не все. До речі, саме тут знаходиться будинок Косачів, в якому жила Леся Українка.

Обов’язково відвідайте Замок Любарта. Монументальна будівля стала символом міста, і саме її можна побачити на купюрі в 200 гривень. Близько десяти років тому її визнали одним із семи чудес України. Замок з ім’ям литовського князя почали будувати в чотирнадцятому столітті. Він не тільки один з найстаріших, а й один з найбільших і добре збережених в Україні.

2. Озеро Світязь

Якщо ви вже доїхали до Луцька, обов’язково не пошкодуйте часу на поїздку до озера Світязь. Щоб вам було швидше і зручніше, ми підберемо відповідну машину в автопарку «Укр-Прокат». Це найбільше озеро в Україні, яке вражає кришталево чистою водою і мальовничими пейзажами. За останні роки тут з’явився ще й більш ніж пристойний сервіс, тому на Світязі можна відпочити хоч з наметом, хоч в селі поруч, хоч в комплексах з повноцінною інфраструктурою.

3. Голлівуд

У село Гірка Полонка неподалік Луцька варто з’їздити хоча б заради фотографії на тлі Голлівуду. Так-так, тут знаходиться маленька копія оригінального американського напису. Ну як маленька… Висота літер Hollywood близько 3 метрів. Встановили їх заради забави кілька років тому, і розвага дійсно полюбилося городянам і гостям.

4. Луцький зоопарк

У Луцькому зоопарку кілька років тому закінчилася глобальна реконструкція. Тепер це чудовий реабілітаційний центр для тварин, які нарешті можуть відчувати себе комфортно і безпечно. А на вході можна навіть купити спеціальний корм для вихованців зоопарку.

4. Фестивалі та заходи

Не всі знають, але Луцьк славиться постійними заходами. Тут і щорічний триденний Бандерштат з концертами з ранку до ночі, і захоплююча «Ніч у Луцькому замку» кожен раз з новою програмою. Любителі фольклору і національного колориту обов’язково повинні відвідати «Поліське літо», а для фанатів гастрономічного туризму на території Замку Любарта регулярно проводяться фестивалі їжі.

5. Луцький «Будинок з Химерами»

Незвичайна пам’ятка не має нічого спільного з київським витвором Городецького, крім химерного зовнішнього вигляду. Луцький скульптор Микола Головань близько сорока років тому так захопився незвичайними скульптурами, що будинок перетворився на справжній музей. Зараз в ньому близько п’ятисот подібних «експонатів». Сам Головань не надто схвалює похмурі містичні історії, якими городяни оточили будинок, але його творіння беззастережно заслуговує на увагу.


3 людей
переглядають цей автомобіль