close menu

Ужгород – найзахідніший і за сумісництвом найменш населений обласний центр України. Він знаходиться біля самого підніжжя по ту сторону Карпатських гір. Туристи приїжджають сюди подорожувати по замкам і милуватися місцевими красотами. Його ж використовують, як великий транспортний вузол під час подорожей до Європи.

Навколо Ужгорода багато цікавих пам’яток і не менш привабливих міст. Саме тому зручніше подорожувати на автомобілі. А ще зручніше – на орендованому автомобілі, підібраному спеціально під мету вашої поїздки. Для вибору машини у вашому розпорядженні весь автопарк Укр-Прокат в Ужгороді. А ми поки розповімо 5 найцікавіших фактів про Ужгород!

1. Діоніс під Ужгородом

Є легенда, що одного разу Зевс так розгнівався на Діоніса і його вакханалії, що заслав того на край світу, під Карпати. Бог веселощів і вина прихопив на заслання головне – виноградну лозу. Саме він навчив місцевих жителів доглядати за виноградниками і робити вино. Є свідчення, які вказують що виноград на території Ужгорода вирощували ще в третьому столітті. І саме він досі прикрашає герб міста.

2. Потонути в зелені

Ужгород – дуже зелене місто. Хоча на перший погляд здається, що парків в ньому не так багато, вони займають його істотну частину. У міському Ботанічному саду можна помилуватися рослинами з усього світу. Підградський парк – найдавніша пам’ятка паркової культури в місті. Вік деяких дерев вже перевалив за 300 років. Особливо гарні старі липи і платани. Тут ростуть туї, сосни, ясен, різні види липи, в’язи, граби, гінкго і катальпи. Боздоський парк – повноцінний рекреаційний центр на лівому березі Ужа. На перший погляд він здається зовсім диким, і багато хто помилково вважає його лісом. А на околиці Радванки ховається мальовничий і дуже чисті затоплений кар’єр.

3. Іменний торт

Ужгород славиться своїми кондитерськими і десертами. А ще це рідкісне місто в Україні, у якого є власний торт – справжній конкурент «Київського». Краще за все куштувати його в кондитерській «Штефаньо». Колись вона починалася з маленького цеху, і тепер перетворилася в самостійну пам’ятку. Авторський торт «Ужгород» в «Штефаньо» готується без борошна, з безе і мусу з фундуком і мигдалем.

4. Острів в центрі міста

Колись весь центр Ужгорода був свого роду острівцем. А все тому, що в Ужа була притока – Малий Уж, яка проходила через усе місто. Вона протікала в районі вулиць Фединця і Підградської, і впадала в Уж біля сучасної площі Пушкіна. Але Малий Уж сильно ускладнював забудову міста, а головне – монтаж водопроводу і каналізації. Та й утримувати таку кількість мостів було витратно. Тому Малий Уж закрили під землю до 3-метрової труби. На площі Фединця є міні-скульптура на його честь.

5. Липи або сакура?

Одна з визначних пам’яток Ужгорода – липова алея. Її протяжність – 2,2 км, завдяки чому вона стала найдовшою не тільки у всій Україні, а й в Європі. Вона простягнулася уздовж набережних Незалежності та Студентської. Протягом усього літа тут цвітуть різні сорти лип, а згодом в 1923 році сюди ж привезли і сакуру. Тепер разом з липами ростуть вишні, магнолія, флоридські і китайські яблуні і айва. Вся ця краса розпускається в середині весни і приваблює тисячі туристів. До речі, спочатку липова алея була дивним весільним подарунком, який подарував своїй обраниці Іштван Лаудон.


2 людей
переглядають цей автомобіль