close menu

Потужні, високі водоспади, дзвінкі потоки води і свіжість густої ​​зелені навколо – все це є у нас в Україні. І все це – в межах досяжності. Особливо, з орендованим автомобілем «Укр-Прокат». Таких казкових місць досить багато. Цього разу ми розповімо про 5 найефектніших водоспадів, які точно варто побачити на власні очі!

1. Женецький Гук

Це найвідоміший водоспад гірського масиву Горгани. Він високий – близько 15 м, і дуже гучний, так що його чути здалеку. Саме через це гучний Женецький Гук отримав свою назву, а саме слово «гук» буквально означає «водоспад» на діалекті місцевих жителів.

Як не дивно, Женецький Гук дуже молодий, адже з’явився буквально в минулому столітті. Туристи люблять його не тільки за красу, а й за зручність. Адже навіть не досвідчені мандрівники без досвід складних походів зможуть легко дістатися до місцевості прямо з траси.

2. Ялинский водоспад

Ялинский водоспад – найвищий в Україні, цілих 25 м. При цьому він досить дикий, і з інфраструктурою навколо не надто добре – тож будьте готові. Найзручніше починати маршрут від села Ділове, просуваючись в сторону Мармароського масиву. До речі, саме в селі знаходиться офіційний центр Європи.

Ялинский водоспад знаходиться в Рахівських горах. Обов’язково беріть зручне взуття, тому що підйом не дуже зручний і досить крутий. Але розкішне видовище сповна компенсує дискомфорт.

3. Шипіт

Це, мабуть, найпопулярніший водоспад Закарпаття на схилах масиву Боржава. Його висота – 14 м. Тут в будь-який час багато людей, адже влітку в околицях проводяться фестивалі, а взимку неподалік працюють гірськолижні курорти Пилипець та Подобовець. До речі, найбільший однойменний фестиваль для неформальної молоді заснований ще в 1993 році.

Біля водоспаду знаходиться гора Великий Верх, поблизу якої за легендою жили Іван та Марічка. Саме біля її підніжжя вони зустрічалися на таємні побачення, поки рідні не вивідали їх секрет. Кажуть, сім’ї так розлютилися, що грянув грім і вибухнула злива. Гучний потік води забрав пару з обриву, і з тих пір в звуках водоспаду чується їх шепіт.

4. Прутський водоспад

Ефектний і красивий Прутський водоспад ще називають Говерлянським, адже він знаходиться прямо на шляху до вершини Говерли. Це цілих шість каскадів, і висота найбільшого з них – 12 м. Загальна висота каскаду – 80 м.

Знайти Прутський водоспад легко, тому що він знаходиться прямо в Ворохті і повз проходять всі туристичні маршрути. Живиться він від річки Прут, яка бере свій початок біля підніжжя Говерли.

5. Дзембронські водоспади

Це не окремий водоспад, а цілий каскад, і його загальна протяжність перевищує 80 м. Стара назва – Смотрицькі водоспади. Він знаходиться на шляху між селом Дземброня і горою Піп Іван. Дуже зручно поєднати екскурсію з підйомом на одну з найближчих вершин. Але щоб побачити наймальовничіші куточки, обов’язково беріть зручне взуття.

Якщо розібрати Дзембронські водоспади на окремі каскади, висота найвищого з них – близько 10 м. Головне – не зупиняйтеся біля найпершого і продовжуйте шлях далі!


5 людей
переглядають цей автомобіль