close menu

Київ – не лише столиця, а й великий транспортний вузол, через який здійснюється безліч сполучень з іншими містами та країнами. Для цього функціонують два основні аеропорти – Бориспіль в 19 км від міста, поблизу однойменного населеного пункту, і більш давній аеропорт Жуляни.

Бориспіль

Саме Бориспіль забезпечує понад 65% всіх пасажирських перевезень країни. Щорічно аеропорт обслуговує від 8 мільйонів чоловік. Добовий максимум – близько 40 тисяч осіб. Розташування на перетині основних повітряних трас, що з’єднують Азію, Європу і Америку, зробило його найбільш затребуваним в регіоні.

Рейси з Борисполя відправляють понад 50 авіакомпаній у 95 міжнародних та внутрішніх напрямках. Майданчик здатний прийняти літаки будь-яких типів, різних габаритів та місткості.

Заснований Бориспіль в 1959-му році на базі військового аеродрому, який входив до складу місцевого авіаційного об’єднаного загону. У той же час тут почалися вантажні та перші пасажирські перевезення. Першими рейсами стали Київ-Москва та Київ-Ленінград.

У 1965-му році відкрито повноцінний аеровокзал. У 1980-му аеропорт почав забезпечувати перші закордонні рейси за межі СРСР, які обслуговували вищий апарат. У 1993-му, згідно з наказом Міністра транспорту України, Бориспіль стає Державним міжнародним аеропортом і отримує статус самостійного підприємства.

Від Києва до Борисполя ходять маршрутки, автобуси і таксі.

Жуляни

Кілька років тому аеропорт Жуляни приймав більшу частину внутрішніх рейсів, обслуговував бізнес-авіацію та інші державні потреби. Згодом можливості розширилися, були створені нові термінали і майданчики. Злітно-посадкова смуга використовується також місцевим ремонтним заводом цивільної авіації.

До 1924-го року Укрповітршлях планував почати регулярні пасажирські перевезення по території України. Центральним вузлом став Харків, але потрібно і спорудження пасажирських аеродромів в інших великих містах. У Києві для цього вибрали льотне військове поле біля села Жуляни. Сам аеропорт із супутньою інфраструктурою ще не існував, але систематичні перельоти успішно почалися.

Повноцінний аеровокзал побудований тільки в 1949-му році. Він приймав вантажні і пасажирські рейси з усіх кінців СРСР, а також деякі міжнародні. Назва «Жуляни» офіційно закріпилася тільки після 1960-го. Згодом аеропорт перейменували в Міжнародний аеропорт «Київ».

Аеродром «Чайка»

Аеродром «Чайка» – особливий виняток. Це спортивний аеродром в 10 км від міста, поблизу від однойменного заміського житлового комплексу. Він же входить до складу Спортивного комплексу «Чайка» і використовується для навчально-тренувальних польотів, підготовки пілотів, стрибків з парашутом і польотів на мотодельтаплані. Періодично тут також проводяться музичні концерти, фестивалі та інші заходи, що потребують великого та доступного майданчику під відкритим небом.

А для комфортних і приємних поїздок, подорожей, екскурсій і трансферу по Києву наша компанія «Укр-Прокат» пропонує автомобілі в оренду. В автопарку такі моделі, як Smart, Smart Fortwo cabrio, Skoda Fabia, Skoda Fabia Combi, Citroen c-elysee, WV Polo, Hyundai Accent, Renault Fluence, Seat Toledo, Ford Focus, Ford Mondeo, Toyota Corolla, Renault Megan, Chevrolet Captiva , Nissan Qashqai, Honda CR-V і інші. Всі вони регулярно проходять технічний огляд і надаються в бездоганному стані. Вартість оренди залежить від термінів.


2 людей
переглядають цей автомобіль