close menu

Автомобілі на сонячних батареях – експериментальний проект. Згідно ідеї, для живлення електродвигунів і акумуляторів використовуються сонячні батареї. А вночі така машина пересувається, як звичайна – на паливі або попередньо зарядженому акумуляторі.

Переваги концепції очевидні:

  • Джерело живлення невичерпне і повністю поновлюване;
  • Не потрібні заправки і спеціальні станції;
  • Це набагато екологічніше, ніж звичайні електромобілі;
  • Витрати на обслуговування мінімальні;
  • Термін служби зростає;
  • За рахунок простоти конструкції і полегшених матеріалів сонцемобілі компактніші і зручніші.

Насправді ідея не така нова. У 1982 році винахідник Ханс Толструп вже перетнув Австралію на своєму сонцемобілі. Головний недолік його розробки – маленька швидкість, всього 20 км/год. Тому така машина була абсолютно непрактична в повсякденній експлуатації.

Але вже в 1996 році переможцю четвертого Міжнародного ралі автомобілів на сонячних батареях вдалося розвинути швидкість в 90, а на окремих ділянках траси – до 135 км/год. Всього він подолав близько 3 тисяч км.

Як працюють сонцемобілі?

Принцип роботи заснований на перетворенні сонячної енергії в електричну. А далі механізм простий – як у всіх електромобілів. Ранні розробки були неефективні через те, що не було технологій для випуску настільки потужних акумуляторів. В результаті роботи продовжили тільки обрані ентузіасти.

У 90-х роках ККД батарей істотно зріс. Їх почало вистачати для забезпечення автомобілів на тривалі відстані. Заодно з’явилися більш сучасні та практичні матеріали, почали використовувати легкий і високоміцний пластик, покращилася якість трансмісій. Нарешті з’явилися гнучкі сонячні батареї, які можна було монтувати на будь-яку частину кузова.

Які моделі автомобілів на сонячних батареях існують зараз?

Незважаючи на те, що технологія досі експериментальна і зустріти сонцемобілі на вулицях майже нереально, вони все одно існують. Ось найбільш відомі моделі:

  • Green GT – швейцарський автомобіль з високою потужністю – 400 к.с. Він здатний розганятися до 275 км/год.
  • Stella – чудернацька розробка Університету в місті Ейндхоен. Футуристична алюмінієва модель примітна великим запасом ходу – 600 км.
  • Venturi від французької компанії Ecletic. Потужність – 22 к.с., а швидкість – до 50 км/год. Без підзарядки машина долає близько 50 км. Крім сонця її можна заряджати від мережі. Резервне джерело живлення – генератор вітру.
  • Astrolab – ще одна розробка Ecletic. Потужність досягає 16 кВт, а швидкість – практично рекордних 120 км/год. Така машина важить 300 кг. Сонячні батареї розташовані на даху.

На жаль, всі вони поки не використовуються на практиці. ККД все одно занадто низький, а ціна занадто висока. Масове виробництво неможливо запустити технічно. Нарешті, такі машини елементарно ніде обслуговувати.

Але технології удосконалюються, і з’являються більш ефективні, практичні, компактні та легкі моделі. Бренди вже працюють навіть над вантажними машинами на сонячній тязі. Поки це здебільшого теорії, але вже в найближчі роки вони цілком можуть втілитися в життя.

А поки автомобілі на сонячних батареях в розпорядженні широких мас – тільки амбітні плани, пропонуємо альтернативу вже зараз! Машину будь-якої моделі і марки на свій смак ви можете орендувати в Києві в автопарку «Укр-Прокат»!


5 людей
переглядають цей автомобіль