close menu

Будь-який ботанічний сад – складний комплекс з величезним державним і міжнародним значенням. На території культивуються і вивчаються рослини з різних регіонів і куточків світу. Таким чином вдається виводити сильніші і більш стійкі сорти, зберігати рідкісні види, створювати незвичайні гібриди.

Друга найважливіша роль ботанічних садів – просвітницька. Численні освітні та навчальні проекти проводяться для школярів і студентів біологічних факультетів.

Нарешті, ботанічний сад – приємне місце для прогулянки. Тут можна не тільки провести час в своє задоволення, а й дізнатися багато нового про навколишній світ, і навіть приєднатися до збереження його біорізноманіття шляхом підтримки актуальних проектів.

У Києві таких ботанічних садів – два.

Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка

Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка знаходиться за адресою вул. Тімірязєвська, 1. Як національне надбання, він входить до природно-заповідного фонду України. У науково-дослідному центрі займаються не тільки власною колекцією, але і проектування нових парків і ботанічних садів, питаннями міського озеленення та іншими галузями прикладної ботаніки.

Велика площа і багатство колекції зробили Національний ботанічний сад одним з найбільших в Європі. У структуру входять 8 наукових відділів та понад 13 тисяч зразків рослин. Територія охоплює близько 130 га. На ній навіть розташувався головний храм, келії і дзвіниця Іонинського монастиря 19 століття.

Один дендрарій охоплює 30 га, на яких зібралася унікальна колекція з більш ніж тисячі видів дерев, ліан і чагарників. Вони об’єднані в тематичні ділянки.

Особливо цінний фонд тропічних і субтропічних рослин – понад 3 тисяч унікальних орхідних, лілійних, ароїдних, вересових, сукулентів та інших сортів. Тільки орхідей тут більше 450 видів і гібридів.

Тут же – одна з найбільших в світі колекцій рослин помірного кліматичного поясу. Окрема зона – «Рідкісні рослини флори України», багато з яких занесені в Червону книгу. За всі десятиліття рослини сплелися в унікальні еко-системи, які повністю відтворюють специфіку тих чи інших географічних регіонів.

Ботанічний сад ім. академіка Олександра Фоміна

Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна – один з найстаріших в Україні. Його історія почалася з невеликого зрешеченого ярами пустиря в 1839 році. З тез пір площа саду розрослася до 22,5 га, а сам він став підрозділом Київського університету імені Т. Г. Шевченка.

При створенні використовувалися зразки, отримані в подарунок або за обміном з різних країн. Цим обумовлено біорізноманіття колекції, яка нараховує близько 10 тисяч зразків. Структурно сад імені А. В. Фоміна складається з 4 підрозділів і 8 наукових відділів.

В оранжерейному комплексі примітна колекція кактусів і сукулентів. Колись вона навіть була найбільшою в СРСР. Ще в 70-х для місцевих пальм спорудили найвищу на той час локацію – 30-метровий кліматрон.

А якщо ви ніяк не можете вибрати зручний час, щоб нарешті дістатися до ботанічного саду, ми пропонуємо рішення. Щоб нарешті забути про транспортні проблеми, орендуйте автомобіль! Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк в Києві, гнучкі умови і вигідні ціни!


2 людей
переглядають цей автомобіль