close menu

Щозими з приходом холодів автомобілісти турбуються, чи потрібно прогрівати двигун. І як це правильно робити – ще на місці або вже в русі, до якої температури і скільки часу.

Прихильники прогріву вважають, що холодний двигун швидше зношується. Також є думка, що саме через це взимку зриває сальники і гумові ущільнювачі. Але ось підтверджено це практикою? Зараз розберемося!

З чого все почалося?

Насправді звичка прогрівати двигун – це стереотип, який прийшов до нас прямо з давно минулих років. Раніше це дійсно допомагало уникнути передчасного зносу двигуна. Але сучасні моделі справляються самостійно і швидко прогріваються, коли їх запускаєш.

Система вприскування в нових машинах в стані сама змінювати параметри мотора з урахуванням ситуації. Фактично, електроніка самостійно робить все те, що раніше доводилося робити водієві під час прогріву.

У той же час якщо занадто довго прогрівати сучасну машину перед початком руху, спочатку страждають свічки запалювання. У паливно-повітряній суміші збільшується концентрація бензину, через що вона перенасичується. Свічки банально заливає, і їх знадобиться швидше замінити.

Що ж робити? Все просто: від вас вимагається тільки не перевантажувати двигун і не розкручувати його до максимальних обертів. Так всі технологічні рідини рівномірно прогріваються, і система справно працює.

Скільки прогрівати автомобіль?

Якщо ви таки вирішили прогрівати автомобіль, не потрібно робити це занадто довго. Досить кількох хвилин, адже під час їзди він прогріється куди краще і швидше.

Середня температура роботи двигуна – близько 90 градусів, а робоча починається від 60. При розрахунку часу орієнтуйтеся тільки на цей показник.

  • Якщо за вікном – 0 – +5 градусів, вистачить 1-2 хвилин. Більше не потрібно, адже навіть скло машини при такій температурі не покривається льодом.
  • Якщо температура вище -10 градусів – грійте 2-3 хвилини. За цей час встигнуть прогрітися всі технічні рідини, і мотор можна сміливо використовувати. Звичайно, салон прогрівається довше, але в русі це відбудеться швидше.
  • Якщо температура – до -20 градусів, прогрівайте двигун 3-5 хвилин. Орієнтуйтеся на скло, якщо воно вкрилося снігом і льодом. Поки воно не відтає повністю, їхати – банально небезпечно. Можете почекати кілька хвилин, поки прогріються основні вузли, а потім включити обігрівач, щоб прискорити процес. Прогрівати машину більше 5 хвилин не рекомендуємо.

Якщо ви вирішили прогрівати двигун, але не хочете чекати – встановіть в машину сигналізацію з автозапуском. Так ви зможете заздалегідь запустити двигун з брелка, і до вашого приходу він якраз прогріється.

Втім, з сучасними двигунами все ще нічого не трапиться і без прогріву. Досить їхати акуратно і не перебирати обороти вище 2500. От вже якщо порушувати ці правила, то вузли двигуна дійсно зношуються швидше. А ще й зростає витрата палива.

А якщо вам набридло самостійно вирішувати технічні питання і займатися станом машини, можете орендувати її у нас! Всі автомобілі в автопарку «Укр-Прокат» у Львові регулярно проходять техогляд, повністю справні і оснащені всім необхідним!


4 людей
переглядають цей автомобіль