close menu

Тернопіль – чудове місто зі своїми родзинками, які хочеться вивчати знову і знову. Воно дуже велике і жваве, порівняно з маленькими містечками Західної України. Але дуже затишне і неспішне для жителів сучасних мегаполісів. Кожен знайде в Тернополі куточок собі до душі. Особливо, з орендованої машиною «Укр-Прокат» в Тернополі, яка вирішить всі питання переїздів!

Тернопільський став

Тернопіль – єдине місто в Україні і одне з декількох в світі, де прямо в центрі знаходиться штучна водойма. Та ще й яка! Площа ставка – понад 300 гектарів. Звичайно ж, про нього варто розповісти окремо!

У п’ятдесяті роки Тернопіль активно відбудовували і відновлювали. У 1951 році на місці численних дрібних боліт зробили Комсомольське озеро. У 1956 році його розширили, побудували нову дамбу і підняли рівень води. Так водосховище набуло сучасного розмаху. У 1992 році його перейменували в Тернопільський став. Хоча, незважаючи на штучне походження, його досі називають озером.

Але починалося все ще раніше, в 1548 році, коли засновник Тернополя Ян Тарновський отримав право будувати став і греблю біля річки Серет. Вони повинні були стати частиною оборонного комплексу для захисту від набігів турків і татар. На ті часи довжина ставка була не більше 7 км, а ширина – до 3 км. Періодично ставок спускали і збирали рибу, що приносило прибуток до 24 тисяч золотих за 3 роки.

У сімнадцятому столітті на Тернопільському ставі працювало цілих чотири млини. Тут розводили різні види риби, але військові конфлікти приносили серйозні втрати. Найбільше ставок постраждав під час Великої Вітчизняної війни, коли був повністю знищений. Для його відновлення і зміцнення берегів в 50-х роках пішло близько 2500 квадратних метрів облицювального каменю.

Тернопільський замок

Тернопільський замок побудований в 1548 голу для захисту від кримсько-татарських загарбників. Він будувався разом з дамбою-мостом, яка і утворила Тернопільський став. З другої сторони його захищала річка Рудка. Замок часто руйнували, а 1675 року навіть спалили. Зараз відновлений тільки палац, в якому періодично проводяться заходи. Але все одно він залишився одним з міських символів і навіть зображений на новому гербі.

Цікаві факти про Тернопіль

Звичайно ж, Тернопільський став – не єдина міська пам’ятка. Розповідаємо ще кілька цікавих фактів про місто!

  • Найвища точка Тернополя – проспект Степана Бандери. Є навіть конкретно місце – біля магазину «Орбіта».
  • Собор Непорочного Зачаття Матері Божої – перший храм в західному регіоні, де почали справляти служби англійською мовою.
  • З цікавих деталей – саме в Тернополі випустили перший в Україні підручник есперанто.
  • Саме в Тернополі з’явилося перше в Україні Співоче поле.
  • Поблизу знаходиться Оптимістична печера – найдовша печера на материку.
  • В Україні збереглося близько сотні замків, і 34 з них – в Тернопільському регіоні.
  • Назва «Файне місто» закріпилася в 1994 році, коли Брати Гадюкіни випустили однойменну пісню.
  • Свого часу в Тернополі зупинявся французький письменник Оноре де Бальзак.

4 людей
переглядають цей автомобіль