close menu

Харків – одне з найбільших і густонаселених міст України, колишня столиця і великий центр сучасної ділового і культурного життя. Хоча місто досить молоде і історичних пам’яток в ньому не так багато, сучасний Харків знайде чим здивувати!

Харківські парки

Зараз Харків можна впевнено назвати одним з найзеленіших міст України завдяки незвичайній красі парків і скверів. Насамперед потрібно обов’язково відвідати Парк ім. Шевченко або колишній міський сад в самому центрі міста. Ботанічному саду вже близько 70 років. До зеленого Саржиного Яру, модернізованого по проектам талановитих архітекторів і ландшафтних дизайнерів, веде довга і незвичайна канатна дорога. А Харківський лісопарк – найбільший в Україні і займає близько 2 тисяч гектарів.

Харківський Діснейленд

Саме так прозвали Центральний міський парк імені Горького, який фантастично зростає і розвивається за останні роки. Можна впевнено стверджувати, що кращого парку розваг в Україні зараз немає. Тут величезна кількість атракціонів, високе 55-метрове оглядове колесо, канатна дорога, майданчики для катання на скейті та на роликах, і це тільки початок. Територія розбита на тематичні квартали: для дітей, екстремалів, середньовічний, ретро, тощо.

Зоопарки Харкова

Харківський зоопарк – найстаріший в Україні. Він знаходиться в центрі міста з 1896 року, і налічує понад 7 тисяч тварин і 400 видів. Поруч знаходиться дельфінарій з океанаріумом і химерний фонтан з мавпами. Фельдман екопарк – унікальне явище і ще один харківський зоопарк. Величезний волонтерський проект об’єднує гігантську дослідницьку та науково-освітню бази, терапію для дітей і допомогу тваринам. Тут навіть є єдиний в Україні Центр реабілітації кажанів, яких можна відвідати і погодувати. Крім того, екопарк абсолютно безкоштовний. Єдина складність – це дорога. Є безкоштовна розвозка від метро, ​​але ми рекомендуємо не ускладнювати собі життя і заздалегідь орендувати один з автомобілів в автопарку «Укр-Прокат»!

Харків – місто фонтанів і скульптур

Практично по всьому місту зустрічаються красиві фонтани, які влітку дарують цілющу прохолоду. Всюди дуже багато скульптур і пам’ятників. Є навіть Сад скульптур. Найпопулярніші і впізнавані фонтани – фонтан на Привокзальній, Дзеркальний струмінь, Фонтан закоханих, Каскад, Олімпійський фонтан і веселі фонтани в парку ім. Горького.

Найбільша площа України

Площа Свободи в Харкові – одна з найбільших у всій Європі, адже вона займає цілих 12 гектарів. Планування вражає розмахом, і саме тут проводяться найбільші концерти і заходи. Незважаючи на радянське минуле, архітектурна композиція досі виглядає дуже ефектно. Біля площі знаходиться будівля Держпрому – грандіозна і монументальна пам’ятка з тих же радянських часів. Її обриси – найбільш впізнанна візитна картка і символ міста.

Топ-15 найбільших ринків у світі

У Харкові знаходиться ринок Барабашово, який входить в топ-15 найбільших у світі. Він займає понад 75 гектарів і понад 20 тисяч торгових місць, і одних тільки парковок в околицях – 16 штук. У ринку повноцінна інфраструктура маленького містечка: свій медичний центр, відділення поліції, пожежна бригада, банки і навіть своя газета.


4 людей
переглядають цей автомобіль