close menu

Leopolis Jazz Fest, раніше відомий як Alfa Jazz Fest – один з найвідоміших заходів Львова. Тематичний джазовий фестиваль нашумів на всю країну і сколихнув український музичний ринок.

Захід проводиться у Львові з 2011 року. У 2016 році The Guardian опублікували список кращих європейських джаз-фестивалів, куди потрапив і Alfa Jazz.

Крім концертів, в рамках фестивалю проходять вуличні виступи, конференції, зустрічі, автограф-сесії, різноманітні сейшени та майстер-класи.

Короткий екскурс в минуле

Вперше хедлайнерами знакової події стали Spyro Gyra, John Scofield і Ron Carter. На наступний рік, в 2012, список учасників значно виріс і поповнився такими іменами, як Kenny Garrett, Richard Bona Band, Cassandra Wilson, John Patitucci Trio і Gino Vannelli Band. Тоді ж відбулося перше вручення міжнародної премії ім. Едді Рознера, яку отримав майстерний гітарист-експериментатор Джон Маклафлін. Сам захід відвідало понад 30 тисяч гостей.

У наступні роки Alfa Jazz Fest стрімко набирав обороти. У 2013 фестиваль відвідав композитор і контрабасист Чарлі Хейден, чотириразовий володар Grammy Award родом з Америки. Саме йому дісталася премія. Серед інших виконавців на сценах відзначилися Авішай Коен, Ел Ді Меола, Тіль Бреннер, Боббі МакФеррін, Dirty Dozen Brass та інші.

У зв’язку з подіями в країні, фестиваль в 2014 році вийшов непростим. Останні виступи скасували взагалі. Але нагородження все ж пройшло, а хедлайнери відіграли свої програми. З сцен звучали Ларрі Карлтон, Ді Ді Бріджуотер, Еліан Еліаш, Miles Electric Band і Лаки Пітерсон. Премія фестивалю дісталася Чарльзу Ллойду.

У 2015 відбувся п’ятий ювілейний фестиваль. На той час Alfa Jazz Fest досяг небувалого розмаху. До нього приєднався і фестиваль вуличної музики. На захід з’їжджалися гості не лише з усієї України, а й з усього світу.

Зміна назви та нова історія

У 2017 році фестиваль під назвою Alfa Jazz Fest пройшов в останній раз. Протягом п’яти днів на трьох сценах виступило більше 30 відомих учасників зі світовими іменами. Виконавчий директор «Альфа-Банку» повідомила, що більше банк не буде спонсорувати захід. У зв’язку з цим було прийнято рішення змінити назву. Так і з’явився Leopolis Jazz Fest.

У 2018 році Leopolis Jazz Fest пропонує традиційні три сцени. Головна розташується у Парку культури. Вона ж – єдина платна з усіх. Задіяні також Площа Ринок і двір палацу Потоцьких. Офіційний початок заходу – 27 червня.

Переможця Міжнародної музичної премії фестивалю виберуть традиційно: за підсумками голосування експертів. До журі входять музичні критики, журналісти, діячі культури та інші відомі імена.

Серед учасників варто відзначити Charles Lloyd & the Marvels, Jamie Cullum, R + R = NOW, Lee Ritenour and Dave Grusin feat. Melvin Lee Davis and Wes Ritenour, Lars Danielsson Group Liberetto III & INSO-Lviv, Ahmad Jamal, Mario Biondi, Jacob Collier, Marcus Miller, Stefano Bollani 5tet Que Bom і інших.

А щоб вам не довелося витрачати дорогоцінний час на пошуки транспорту, компанія «Укр-Прокат» пропонує автомобілі в оренду. У нашому автопарку у Львові – моделі різних марок, класів, габаритів і місткості, на будь-який смак!


6 людей
переглядають цей автомобіль