close menu

1 квітня, в День сміху, в Одесі традиційно проводиться «Гуморина». Яскравий весняний фестиваль сміху і радості з більш ніж сорокарічною історією став невід’ємним елементом початку сезону.

Про Одеське свято гумору знають далеко за межами міста і країни. Щороку організатори дивують традиційними гуляннями і придумують щось новеньке і цікаве. Розіграші, концерти, виступи і святкові події проходять по всьому місту.

Історія «Гуморини» налічує вже понад сорок років. У 1972-му році одеська команда гравців КВН створює власний фестиваль сміху. Назва «Гуморина» – кумедна аналогія з кінофестивалем «Кіномаріна», яку придумав Олег Сташкевич. Тоді ж Аркадій Цикун запропонував «Морячку» в якості емблеми фестивалю.

Вперше захід пройшов вже в наступному році. Кілька років він проходив з усім розмахом: карнавальною ходою, стадіонними святкуваннями, автопарадом, естрадними концертами, виставками, кінопоказами, конкурсами та змаганнями. Але в 1976-му році влада злякалася несподіваного ажіотажу і заборонила «Гуморину». Збереглася вона лише в одеських інститутах, в незрівнянно менших масштабах.

У 1987-му році «Гуморина» відродилася і поступово почала знову набирати обертів. Через кілька років президент клубу Михайло Жванецький активно привозить комедійних зірок, щоб ті виступали на кращих міських майданчиках. У 1997-му навіть проводяться «Одеські олімпійські ігри».

У 2013-му році відбулася ювілейна сорокова «Гуморина», яка тривала два дні під девізом «Все вигадано в Одесі». Тоді ж відбувся перший в Україні великомасштабний фестиваль живих скульптур, куди з’їжджалися артисти зі всієї країни. Будівля Будинку клоунів перетворилося на справжнє посольство Гумору, перше в світі.

У 2014-му році загальноміська «Гуморина» не проводилася через напружену ситуацію в країні. Але одесити провели свої акції і локальні святкування, щоб відпочити, розслабитися і відволіктися. Так що з 2017-го року «Гуморина» знову офіційно в строю з усім розмахом.

Одеська «Гуморина» в 2018-му році

У 2018-му році «Гуморина» знову пройде у всій своїй красі і повному масштабі, з кумедними тимчасовими локаціями в Міському саду і біля Дюка, з Парадом гумору на Дерибасівській, який вже став класичним, а також з міжнародною «Комедіадою», фестивалем клоунів і мімів.

Враховуючи те, що в цьому році День сміху випав на неділю, веселі урочистості розпочнуться ще в суботу, 31 березня. На основних міських майданчиках пройдуть концерти і спектаклі, на Грецькій площі відкриється Ярмарок сувенірів і Фестиваль їжі, а в Міському саду – Місто дитинства для маленьких гостей.

Традиційний Парад розпочнеться опівдні 1 квітня на Соборній площі. Маршрут яскравого карнавальної ходи такий: по Дерибасівській вулиці до Катерининської площі, через Думську площу і Приморський бульвар.

А щоб відпустка або вихідні пройшли максимально комфортно, і не довелося підлаштовуватися ні під кого, крім власних планів, компанія «Укр-Прокат» пропонує прокат автомобіля в Одесі. У нас – великий автопарк машин різних моделей і місткості, гнучкі ціни та вигідні умови оренди.


3 людей
переглядають цей автомобіль