close menu

Київська ялинка з року в рік залишається головною ялинкою країни. Тут проводять новорічні ярмарки, з’їжджаються гості з різних міст, урочисто відзначають свята кияни. Тут же проходять основні концерти, заходи і гуляння.

Але що відомо про київську новорічну ялинку?

 • Вперше її встановили в 1954 році. Тоді вона не була настільки пишною і масштабною, як зараз. Стояла ялинка на Софійській площі.
 • Пізніше вона перекочувала на площу Калініна. Саме так тоді називався Майдан Незалежності. До середини 60-х ялинка та її оздоблення стали багатшими, але основною атрибутикою були червоні зірки і актуальна символіка того часу.
 • У 80-х роках ялинка все ще стояла на Майдані – на площі Жовтневої революції. Але в 1981 році вона трохи змістилася до консерваторії. А ось в 1982 її перемістили до Будинку профспілок, який відкрився двома роками раніше. Тоді площу облагородили та прикрасили фонтанами. Тому саме там було вирішено встановити святкову новорічну ялинку. І в подальшому вона ще багато років стояла саме там, біля фонтану «Дружби народів». Змінювалося міське життя, Україна набула незалежності, змінювалися назви і архітектура міста, але традиція збереглася.
 • Тільки до 2000-х років ялинку перенесли до Монументу Незалежності, який встановили після реконструкції площі в 2001-2002 році. У 2001 дерево прикрашали різнокольорові іграшки, а від верхівки вниз спадали кольорові гірлянди. У 2002 ялинка була особливо яскравою завдяки великій кількості червоних і жовтих хаотично розташованих вогненних гірлянд.
 • На тлі минулорічної, ялинка в 2003 виглядала лаконічною і елегантною. Її прикрасили рясні, але витончені золоті вогні. А ось в 2004 вона знову стала яскравою, строкатою, та навівала думки про творчому безладі.
 • Багатство синіх гірлянд з великими золотавими сніжинками різко контрастували з помаранчевим кольором, який повсюдно заповнював Майдан в 2005 році під час Помаранчевої революції.
 • У 2006 ялинка стала «домашньою», прикрашеною великими червоними упакованими подарунками та українськими ляльками в оточенні червоно-фіолетових вогнів.
 • 2007 ознаменував тренд до геометрії із чітким ромбоподібним фігурам. Ця тенденція вкоренилася на найближчі кілька років.
 • У 2012 році в Києві вперше встановили штучну ялинку, але вона не припала до смаку городянам і нагадувала звичайний конус, оточений гірляндами і прикрашений білими ромбами. На цю тему з’явилося багато жартів та фотоколажів.
 • У 2013 головний новорічний символ країни нагадував химерне мультяшне казкове дерево. Воно також було штучним, але виглядало куди більш незвичним та свіжим.
 • У 2014 залізний конус, якому так і не судилося стати символом свята, став одним із символів Революції.
 • У 2015 ялинка переїхала на Софійську площу, де залишається і понині. А з нею переїхали святкова сцена і різдвяний ярмарок. Відчуття казки, миру і добра передавали лаконічні світлі гірлянди і прикраси у вигляді голубів.
 • 2016 рік запам’ятався льодяниками і різдвяними пряниками. 2017 – десятками різних прикрас, кілометрами гірлянд і півсотнею ліхтарів. У 2018 році 33-метрове 90-річне дерево прикрасили 3,6-кілометрової гірляндою, яка постійно змінювала колір.

А щоб не затьмарювати новорічні свята транспортними проблемами і не обмежувати свої плани, орендуйте на цей час автомобіль. Компанія «Укр-Прокат» пропонує прокат авто в Києві різної місткості, класу і для різних завдань!


4 людей
переглядають цей автомобіль