close menu

Планетарій – одне з незабутніх вражень для всіх, хто хоч раз в ньому побував. Адже саме тут можна максимально наблизитися до зірок і дізнатися про них багато нового і цікавого.

Харківський планетарій – це особливий астрономічний центр, щось середнє між кінотеатром, звичайним театром і лекційної аудиторією. Це справжній багатофункціональний культурно-видовищний центр і надбання Харкова. Творчий колектив постійно розробляє нові програми для дітей і дорослих, придумує розважальні і релаксуючі заходи, навіть проводить виїзні заняття з мобільним куполом. Наприклад, в школах чи дитячих садках.

Що таке «планетарій»?

Апарат «планетарій» – це цілком конкретний механізм, ім’я якого давно стало прозивним. У Харкові встановлено модель Середній Цейс від компанії Carl Zeiss. В Україні таких всього кілька.

Саме це обладнання дозволяє побачити на куполі проекцію зірок південної і північної півкуль Землі. Складний прилад дозволяє не тільки проектувати небесні тіла, але і моделювати їх рух. Наприклад, показати повне сонячне затемнення.

Перші сучасні моделі створені в Німеччині саме компанією Carl Zeiss ще в 20-х роках. Але вони могли показувати лише деякі зірки і планети. Більш потужні та новіші моделі справлялися з кометами і дрібними зірками. Зараз активно використовуються цифрові технології та додаткові проектори, які можуть показувати координатну сітку, сузір’я, сутінки, Чумацький шлях, тощо.

При цьому сама ідея створення подібного приладу фігурувала ще у Архімеда. Поява телескопа і відкриття геліоцентричної моделі світу стали переломним моментом в історії. Поступово з’являлися перші механічні моделі, що імітували рух планет навколо Сонця. Їх називали коперниковськими планетаріями.

У книгах згадувався і птоломеєвський планетарій. Складні механізми приводили в рух планети на засіяних зірками блакитних склепіннях. Таким глобусом-планетарієм є і Великий Готторпський глобус, подарований Петру I.

Сучасні планетарії демонструють не тільки зоряне небо, але і інші повнокупольні шоу, лазерні вистави, тощо. Але в точності і якості проекції зоряного неба жодна система досі не здатна зрівнятися з оптико-механічним приладом планетарій.

Чим ще здивує Харківський планетарій?

В облаштованій обсерваторії знаходиться телескоп. У ясні вечори можна стежити за планетами і Місяцем, яскравими кометами та іншими небесними тілами.

Лекції Планетарію присвячені різним темам і секретам нашого Всесвіту. Крім дитячих програм, є і програми, які будуть цікаві для дорослих. У той же час, проводяться тематичні лекції та заходи на замовлення. Основні напрямки – космонавтика, фізика, географія та біологія. Устаткування залу дозволяє проводити навчальні семінари, зустрічі, презентації та концерти.

Всі бажаючі можуть відвідати музей «Космос» і познайомитися з його експозиціями. Для дітей працює астрономічний гурток та космічний ліцей. Є й малий зал з віртуальним телескопом. А при бажанні під зірками можна провести побачення, свята та інші заходи.

А щоб насолоджуватися відпочинком і новими враженнями без перешкод, орендуйте авто у Харкові для зручних поїздок по місту! Компанія «Укр-Прокат» надає великий вибір машин різних марок і місткості!


6 людей
переглядають цей автомобіль