close menu

Не всі знають, але насправді Луцьк – одне з найдавніших міст України та цінний архітектурний пам’ятник. Тут і замок Любарта, і дивовижні центральні вулиці, і справжні архітектурні шедеври. А вже скільки всього цікавого можна побачити в околицях Луцька! Рекомендуємо навіть взяти машину, щоб точно не упустити нічого цікавого. У вашому розпорядженні весь автопарк Укр-Прокат в Луцьку!

Замок Любарта

Замок Любарта по праву можна назвати найвизначнішою пам’яткою Луцька. Це одна з небагатьох готичних будівель в Україні, яка сповна відповідає всім канонам. Крім того, це один з найстаріших і добре збережених замків України.

На території замку Любарта вже в 11 столітті знаходився давньоруський Луцький дитинець – історичне ядро ​​тодішнього Лучеська. Будівництво замку почалося в середині 14 століття, коли Волинню правило Велике князівство Литовське. З тих пір він пережив багато подій і реставраційних робіт. Замок Любарта був королівською резиденцією, військової реліквією, освітнім і релігійним центром, судилищем і військовим центром.

З архітектурної точки зору замок Любарта цікавий також неправильною формою через специфіку рельєфу. Всередині знаходиться кафедральний храм Іоанна Богослова в класичному візантійському стилі. А під замком привертають загадкові підземні тунелі, які розтягнулися на кілька рівнів і, за легендами, колись налічували сотні кілометрів.

Центр Луцька

Головна вулиця Луцька – проспект Волі, який тягнеться від Театральної до Київської площі. Колись це була дорога на схід від Луцька, але місто росло і розширювалося. Зараз тут знаходиться монастир бернардинів, один з луцьких будинків-близнюків, університет ім. Лесі Українки та обласна філармонія. Кумедний факт, що перед університетом встановлений пам’ятник Шевченку. А от перед драматичним театром ім. Шевченко – монумент Лесі Українки.

Трохи далі біля Театральної площі розташувався Кафедральний Собор Святої Трійці. Від неї ж тягнеться вулиця Лесі Українки, на якій багато цікавих галерей, майстерень і неабияких магазинчиків. Неподалік розташувався і луцький Будинок з химерами – приватний будинок, прикрашений скульптором Миколою Голованем. Тут зібрано близько 500 скульптур в різному стилі, а на фронтоні – барельєф з портретами членів сім’ї вагою в 1,5 тони.

Святий Миколай – покровитель Луцька

З давніх часів покровителем Луцька вважається Святий Миколай. Тому в місті знаходиться дійсно ефектний і монументальний пам’ятник наа його честь. Він розташувався на площі перед міським музеєм. Вважається, що якщо доторкнутися до ноги Святого Миколая і загадати бажання – воно неодмінно збудеться.

Еклектична архітектура Луцька

Цікаві архітектурні пам’ятки зустрічаються по всьому Луцьку, а не тільки на центральних вулицях. У місті дуже відчувається змішання культур і традицій. Рекомендуємо відвідати Братський міст, і поблизу ви знайдете старовинну синагогу, кераїмську кенасу, протестантську кірху, собор Петра і Павла та Покровський православний храм – куди ще еклектичніше.


7 людей
переглядають цей автомобіль