close menu

Навіть діти знають, що перед тим, як сісти за кермо, необхідно отримати водійське посвідчення. Але деякі учасники дорожньо-транспортного руху мають особливі привілеї. Вони не мусять реєструвати транспортний засіб перед тим, як виїхати на дорогу. Також, у них немає необхідності здавати на права. Отже, на які види транспорту водійське посвідчення не потрібне?

Загальні відомості про види транспорту без посвідчення

В цілому, транспортний засіб не потрібно реєструвати та не потрібна серйозна підготовка до керування ним, як-то навчання в автошколі чи здача іспиту, якщо він не відноситься до категорії «механічний». Механічними вважаються транспортні засоби, обладнані двигуном внутрішнього згорання чи електродвигуном із потужністю 3кВт і більше. В інших випадках, наявність документів на такий вид транспорту не є обов’язковою. А водій без посвідчення не отримає штрафу у разі, якщо його зупинить поліцейський.

Немеханічні транспортні засоби

Ми вже з’ясували, що посвідчення та інші документи не потрібні для тих транспортних засобів, які не є механічними. Тепер розберемося конкретно, які види транспорту належать до цієї категорії.

Велосипеди

Цей вид транспорту відомий кожному з нас з дитинства. Навіть трирічна дитина може відчути себе «водієм», керуючи невеликим триколісним велосипедом. Але учасником дорожньо-транспортного руху малюк не стане – для цього треба досягти 14-річного віку. Хоча для керування велосипедом здавати на права не потрібно, ми все ж таки порадили б велосипедистам, які виїжджають на шосе, ознайомитися із правилами дорожнього руху та дотримуватися їх. Це допоможе уникнути аварій.

Мопеди та скутери

Це найбільш суперечлива категорія транспорту без документів, тому що не кожен мопед чи скутер відноситься до немеханічних транспортних засобів. Тому при купівлі мопеда чи скутера обов’язково треба звернути увагу на об’єм двигуна та його потужність. Якщо об’єм більше 50 кубічних сантиметрів, а потужність більше 3 кВт, то для керування таким транспортом треба мати водійські права категорії А. А от скутер чи мопед з об’ємом двигуна 49 кубічних сантиметрів врятує Вас від необхідності стояти у дорожніх пробках чи сидіти у задушливому салоні автобуса. При цьому, ніяких прав на нього отримувати не потрібно.

Електросамокати

Все більш розповсюдженим стає такий вид транспорту, як електросамокат. Багато хто вважає його транспортом майбутнього, тому що він є доступним, легкокерованим та маневреним. Електросамокат є ідеальним вибором для руху у великому місті, тому що з ним можна об’їжджати пробки за лічені хвилини. При цьому для керування електросамокатом не потрібно здавати на права.

Сігвеї та моноколеса

Ці транспортні засоби відносяться до електричних. Фактично, вони складаються з платформи, ручки для керування та одного (моноколеса) чи двох коліс (сігвеї). Далеко на такому транспорті не поїдеш – швидкість становить до 20 км на годину. Але для прогулянки у парку чи сквері підійде ідеально.

Отже, для того, щоб стати водієм, не завжди потрібне водійське посвідчення чи автомобіль. Обирайте один із описаних вище видів транспорту і насолоджуйтесь приємним процесом їзди.


3 людей
переглядають цей автомобіль