close menu

Із штрафами за непристебнутий ремінь і перевищення швидкості все зрозуміло. Але крім очевидних будь-якій розсудливій людині обмежень в світі діє ще маса досить дивних і безглуздих правил дорожнього руху. Ми в «Укр-Прокат» у Львові вивчили їх докладніше і готові поділитися вибіркою!

1. Не можна прив’язувати собаку до даху автомобіля

У Акоріджі, штат Аляска, існує дивний закон, який буквально забороняє прив’язувати собаку до даху машини. Складно уявити, що повинно було статися, щоб така ідея спочатку прийшла комусь в голову, а потім – стала офіційним правилом.

2. Не можна сідати за кермо з закритими очима

У скарбничку законів, які незрозуміло як могли з’явитися, ще одна дивна заборона в Алабамі. Там не можна керувати транспортним засобом з закритими очима.

3. Заборона на негатив

У штаті Нью-Джерсі діє досить дивне правило, яке забороняє висловлювати негативні емоції на адресу поліції, коли та виписує штраф. І все настільки серйозно, що поліцейський може додати ще одне порушення, якщо розгледить ознаки невдоволення на обличчі. Складно зрозуміти, якими мотивами керувався уряд Нью-Джерсі.

4. Їзда через день

Автомобільні дороги Філіппін настільки перевантажені, що уряду довелося обмежити кількість днів, в які водій може перебувати на дорозі. Ті, чий номерний знак закінчується парною цифрою, виїжджають в понеділок, середу, п’ятницю та неділю.

5. Не можна їздити з голим торсом

Незважаючи на спеку, яка цілий рік панує в Таїланді, там діє правило, яке забороняє водіям керувати транспортним засобом з голим торсом. Воно стосується і чоловіків, і жінок, хоча штрафи досить символічні.

6. Обидві руки на кермі

На Кіпрі порівняно недавно прийняли закон, який зобов’язує водіїв завжди тримати на кермі обидві руки. Причиною тому стала стрімко зростаюча кількість аварій через те, що хтось вирішив перекусити або зателефонувати в дорозі. Вважається, що це знижує реакцію водія мінімум на 22%. Тепер значний штраф можна заробити, навіть якщо відволіктися попити води. Доволі розумно!

7. Власний алкотестер

У Франції не тільки не можна сідати за кермо після прийняття алкоголю, але і обов’язково потрібно мати в машині свій алкотестер. Якщо патрульний його не виявить, він може оштрафувати навіть кристально тверезого водія.

8. Постійно увімкнене ближнє світло

У зв’язку зі специфічними погодними умовами Швеції, водії зобов’язуються завжди їздити з включеним ближнім світлом. Це не залежить від часу доби або пори року. У країні часто бувають густі тумани, так що такі заходи дійсно необхідні. Крім того, в машині обов’язково повинна бути лопата і омивач для скла в доважок до звичного набору з аптечки і вогнегасника.

9. Запасні окуляри в бардачку

Всі водії зі слабким зором в Іспанії обов’язково повинні мати в машині запасну пару окулярів або контактних лінз. Поліцейський на повному серйозі може попросити їх продемонструвати, а при відсутності – виписати штраф.

10. Жінки не можуть керувати автівкою

У Саудівській Аравії досі діє закон, згідно з яким керувати автомобілем можуть тільки чоловіки. Місцеві активісти роками намагаються переломити тенденцію і скоро їм це вдасться. А поки сім’ї щорічно витрачають на водіїв понад 3,5 мільярдів доларів на всю країну.


7 людей
переглядають цей автомобіль