close menu

22 листопада 2018 року Верховна Рада в Україні ввела нові підвищені штрафи за водіння в стані алкогольного сп’яніння. Також прийнятий проект Закону про спрощення досудового розслідування подібних правопорушень. За нього проголосували 239 депутатів.

Нові штрафи за нетверезе водіння становлять від 17 до 34 тисяч гривень. Причому з кожним новим порушенням сума зростає. Наприклад, при повторному виникненні ситуації вона складатиме вже 51 тисячу. Також водій може позбутися прав на термін до трьох років.

Раніше штраф становив 10,2 тисячі грн і позбавлення прав на рік. При повторному порушенні – 20,4 тисячі. При третьому порушенні – 40,8 тисяч грн і позбавлення прав на 10 років.

Статистика

В Україні одна з найгірших статистик «п’яних» ДТП серед сусідніх країн. Незважаючи на безліч резонансних ситуацій, які розбурхують громадськість, щомісяця по всій країні фіксують понад 7 тисяч порушень.

Але високі штрафи все ж трохи рятують ситуацію. З середини 2015 до середини 2016 року зафіксовано 9817 ДТП з вини автомобілістів в нетверезому стані. А за аналогічний період з 2016 до 2017 року – 5867 ДТП.

Проте навіть при цьому кількість порушників не скорочується. Тільки за минулий рік патрульні зафіксували близько 115 тисяч прецедентів водіння в стані алкогольного сп’яніння. Тому кількість аварій складно назвати об’єктивним показником.

Для порівняння, в найближчій Білорусі за 2016 рік правоохоронці виявили 25 тисяч п’яних водіїв, а кількість ДТП – близько 470. І вона систематично скорочується в міру посилення заходів покарання та введення кримінальної відповідальності за повторне порушення. Більш того, якщо людина сіла за кермо нетверезою вдруге за рік, у неї можуть взагалі конфіскувати транспортний засіб.

Аналогічна динаміка спостерігається в Польщі, де міри покарання переглядаються щорічно. За останні десять років кількість аварій з вини осіб в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння знизилася більш ніж удвічі: з 6500 в 2008 до 2700 в 2018 році.

Світова практика

Штрафи за водіння в нетверезому стані передбачено в усьому світі. Але принцип стягнення відрізняється.

Наприклад, у Фінляндії успішно використовується прив’язка штрафу до прибутку порушника. А це означає, що його розмір буде однаково вагомим для кожного водія. Крім того, він прив’язаний до кількості проміле. В результаті з кожним роком кількість п’яних водіїв за кермом благополучно скорочується.

Найсуворіша практика в Китаї. Якщо за водіння в нетверезому стані можна на певний час позбутися прав та свободи, або ж обійтися штрафом до 300 доларів, то в разі виникнення аварійної ситуації тут діє принцип «око за око». За ДТП зі смертельними наслідками нетверезому водієві загрожує розстріл.

В Японії крім водія штрафують також всіх повнолітніх пасажирів: по 9 і 3 тисячі доларів, відповідно. Крім того, можна позбутися волі на строк до 5 років. А заклади, де наливали клієнту, знаючи, що він за кермом, можуть втратити ліцензії.

У США до штрафів також додаються тюремні терміни та виправні роботи. І якщо перший штраф становить від 300 доларів, то чим більше порушень – тим вища сума. Уникнути покарання не вдається навіть видатним політикам і зіркам.

Сідаючи за кермо, не забувайте про безпеку. А якщо ви впевнені, що готові, звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує різні марки і моделі машин в оренду в Харкові.


4 людей
переглядають цей автомобіль