close menu

Дніпро – місто контрастів, яке приховує багато секретів і загадок. Це космічна столиця колишнього Союзу, де виробляли ракети Зеніт. Тут знаходиться найдовша в Європі набережна в 23 км і найбільший єврейський центр Менора. Дніпровське метро – найкоротше у Європі, протяжністю всього 7,8 км. І тут же знаходиться найдовший будинок в країні – дніпровська «Китайська стіна» протяжністю 800 м. Це 32 під’їзди і цілих 3 зупинки тролейбуса. Щоб встигнути об’їхати всі цікаві місця Дніпра рекомендуємо не витрачати час, а відразу підібрати автомобіль в автопарку «Укр-Прокат»!

Катеринослав-I і Катеринослав-II

Історично Дніпро носило назву Катеринослав. Але фахівці стверджують, що Катеринославів було два. Перший на березі річки Кільчень проіснував всього 8 років з 1776 року. Потім цю територію повністю затопили води річки Самара. Частина місцевих жителів переїхала до Новоселиці, яка пізніше називалася Новомосковськ.

У 1784 році вступив указ про заснування другого Катеринослава на новому місці. У 1787 році місто було засноване. У той час Катерина Друга планувала зробити його Третьою столицею Російської імперії. Так що і будувалося воно амбітно. Наприклад, Преображенський Собор за планом архітектора Клода Геруа повинен був перевершити римський собор Св. Петра.

 З 1796 до 1802 року місто носило назву Новоросійськ, а з 1926 до 2016 – Дніпропетровськ.

Монастирський острів

Монастирський острів – найбільш легендарне місце міста. Зараз він приваблює незвичайною природою і багатою історією. Скелясті піднесення переходять в піщаний хвіст. Колись острів був головним місцем для відпочинку для всіх, хто слідував по Дніпру. Вважається, що в різний час на шляху з варяг у греки тут зупинялися Андрій Первозванний, Володимир Великий, князь Мстислав і княгиня Ольга. Свою назву Монастирський острів отримав на честь візантійського монастиря, заснованого в 870 році.

Закритий промисловий центр

Дніпро – найважливіший промисловий центр України. Особливо тут розвинена металургія і металообробка, а також – машинобудування і суміжні галузі. У Дніпрі свого часу перебувало Міністерство чорної металургії СРСР. З цієї ж причини місто було одним з ключових центрів космічної та оборонної промисловості. Через це сюди аж до 90-х навіть не пускали іноземців.

Три фортеці

На території сучасного Дніпра знаходилося відразу три фортеці. Польська Кодацька заснована в 1635 році в нинішньому селі Старі Кодаки. У 1660 споруджено укріплене козацьке поселення Нові Кайдаки. А російська Старо-Самарська або Новобогородіцка фортеця збудована в 1688 році і знаходиться на території сучасного селища Шевченко на узбережжі Самари.

П’ять мостів

У Дніпрі є цілих п’ять мостів. Найкрасивіший – Мерефо-Херсонський залізничний, вигнутий і арочного типу, проходить над Монастирським островом. Найдовший – Кайдацький, який розтягнувся на 1732 м. Найстаріший – Амурський, побудований в 1884 році. В ті часи його собівартість була більша, ніж у всього Катеринославу. А наймолодший міст Дніпра відкритий 20 років тому – Південний.

Дніпровські хмарочоси

Висотки в Дніпрі з’явилися чи не раніше, ніж у решті України. Наприклад, в 1983 році тут побудований перший 28-поверховий житловий будинок. У 2003 році відкрили житловий комплекс «Вежі» з найвищим житловим будинком в Україні – 123 м. На жаль, до 1989 року так і не був добудований 30-поверховий готель «Парус». У початковому проекті комплексу «Брама» було близько 50 поверхів і більше 200 м.


2 людей
переглядають цей автомобіль