close menu

Одеський ботанічний сад ОНУ ім. І. І. Мечникова – гордість міста. У 1963 році він отримав статус пам’ятника садово-паркового мистецтва. Зараз на території процвітає науково-дослідницька діяльність. Тут же готуються студенти біологічних факультетів університетів Одеси, Миколаєва та Херсона.

Колекційний фонд постійно поповнюється новими зразками. Рослини звідси прикрашають парки, сквери та вулиці Одеси. Щорічно сад відвідують близько 10 тисяч гостей. Серед них багато дітей і школярів, для яких часто проводяться окремі програми та освітні заходи.

Приурочений Ботанічний сад до Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

Історичний екскурс

Створення Одеського ботанічного саду ОНУ ім. І. І. Мечникова почалося одночасно з реорганізацією Рішельєвського ліцею. Спочатку це була лише невелика приватна теплиця, за якою доглядали співробітники ботанічної кафедри. Саме в ній розмістили перші 70 зразків колекції, придбані в 1867 році.

І в подальшому керівництво ботанічної кафедри активно приймало участь в організації майбутнього саду. Того ж року під нього звільнили університетський двір і ліцейську баню. А трохи пізніше – виділили перші кошти на розвиток і будівництво невеликої оранжереї. Розсада в відкритому грунті з’явилася трохи пізніше. І з тих пір колекція активно поповнювалася.

Але до 1880-х почало катастрофічно не вистачати місця, і ботанічний сад офіційно перенесли на хутір у Малого Фонтану. Тут він і знаходиться зараз. У рекордні терміни звели нову оранжерею і систематизували всі розсади.

У найближчі десятиліття вирішувалися в основному адміністративні та кадрові питання. А в 1920 університет знову реорганізували, і Одеський ботанічний сад залишився відокремленим. Але вже в 1934 році він знову повернувся в структуру.

Війна внесла свої корективи в історію, і після неї колекцію довелося відновлювати чи не з нуля. Науково-дослідні центри саду займалися питаннями озеленення всієї області, і передавали для цього тисячі примірників дерев, кущів та квітів. Саме з тих пір в Одесі з’явилися і добре прижилися, наприклад, персики.

Як дістатися до Одеського ботанічного саду ОНУ ім. І. І. Мечникова?

Одеський ботанічний сад ОНУ ім. І. І. Мечникова знаходиться на Французькому бульварі. У 1948 році йому передали територію за адресою Французький бульвар 48/50. Зараз загальна площа становить близько 16 га, на яких затишно почувають себе більш 3 тисяч видів рослин.

Сад завжди відкритий для вільного відвідування. Також проводяться організовані екскурсії. Всі бажаючі можуть приєднатися і допомогти в реалізації актуальних проектів: від фарбування парканів і покупки горщиків до відновлення теплиць, розаріїв і пішохідних доріжок. На території регулярно проводяться виставки, міні-фестивалі та майстер-класи для всіх бажаючих.

Відстань від аеропорту до одеського ботанічного саду ОНУ ім. І. І. Мечникова – 8-10 км, в залежності від обраного маршруту. Від вокзалу – близько 4 км. Але добиратися своїм ходом не завжди зручно, тому компанія «Укр-Прокат» пропонує автомобілі в оренду в Одесі! Виберіть в нашому автопарку модель на свій смак і плануйте відпочинок, не озираючись на складні маршрути і громадський транспорт!


2 людей
переглядають цей автомобіль