close menu

Навіть якщо машина стоїть в гаражі або в тіні – в спеку вона все одно під загрозою. Не кажучи вже про ситуації, коли це звичайна відкрита парковка прямо під сонячними променями. Звичайно, ми в «Укр-Прокат» в Києві беремо на себе всі технічні моменти і надаємо в оренду виключно справні авто. Але навіть в такому випадку є дрібні нюанси, про які вам доведеться подбати самостійно.

Розповідаємо, як захистити авто від спеки!

Лакофарбове покриття

Під постійним впливом сонця фарба і лак можуть вигоріти або навіть потріскатися. Особливо це стосується жовтих, червоних, синіх та інших яскравих машин. А вицвітає автомобіль нерівномірно, а з одного боку або плямами. Підфарбувати непомітно тон в тон вийде навряд чи.

Крім парковки в тіні додатковим захистом для лакофарбового покриття стане полірування спеціальним воском. Щоб колір залишався красивим і рівномірним, машину влітку потрібно регулярно мити. При цьому її не можна залишати на вулиці мокрою.

Двигун

Капот машини точно так само перегрівається, а з ним і весь вміст. Безпосередньо двигун швидше за все впорається з такими температурами, а ось пластикові деталі і м’яка обмотка легко розм’якшуються при спеці і без циркуляції повітря. В результаті найменші пошкодження загрожують серйозними поломками і навіть загорянням. Крім того, спеку не переносить акумулятор і швидше виходить з ладу.

Скло

Скло – найтендітніша річ в автомобілі. Крім того, що воно нагрівається від спеки, в перегрітому салоні постійно збільшується тиск. Буває, що скло тріскається або просто розлітається осколками через це. Особливо, якщо воно вже було хоч трохи тріснутим до цього.

Перепад температур легко перетворює дрібні павутинки в величезні тріщини. Для цього досить невдало встати в пробку на спеці із включеним кондиціонером всередині.

Від тріщин є й інша небезпека. Найменший дефект змінює кут падіння сонячних променів. Але ж всі знають, що можна розпалити справжній багаття одним збільшувальним склом. Імовірність того, що сидіння або панель приладів загоряться або розплавляться не надто висока. Але вона й не нульова, щоб так ризикувати.

Від усіх цих проблем допоможе найпростіший захист – фольгований сонячний щит. Це срібляста панель, яка вставляється перед лобовим склом. Вона відбиває сонячне світло і запобігає настільки радикальному перегріву. Коли залишаєте машину надовго, краще захистити і бічні вікна.

Салон

Пластик і штучна шкіра в салоні сильно страждають від спеки. Особливо це стосується бюджетних автомобілів, в оздобленні яких використані не найдорожчі матеріали. Деякі полімери при перегріванні вироблять токсичні речовини, якими ви потім будете дихати. Адже навіть з відкритими вікнами частки вивітряться не відразу. Особливо, якщо включити кондиціонер, який підсилює і прискорює внутрішню циркуляцію повітря в салоні.

Система охолодження

Кондиціонер, який використовується в рази частіше, теж завдає клопоту. По-перше, він ламається від перепаду тиску, тому не варто глушити мотор відразу ж після зупинки, якщо система охолодження включена. Перечекайте хвилину. По-друге, всередині забруднюються фільтри – і потім ви дихаєте пилом, сміттям і бактеріями. А якщо довго ігнорувати проблему, кондиціонер вийде з ладу. Якщо в салоні постійно стоїть неприємний запах – швидше за все справа в цьому.


5 людей
переглядають цей автомобіль