close menu

Київ на диво багатий не тільки на історичні та культурні пам’ятки. У місті – величезна кількість релігійних об’єктів, які будуть цікаві не тільки віруючим, але і просто допитливим мандрівникам, любителям історії, архітектури та мистецтва.

У Києві настільки багато храмів, що вибрати серед них головні практично неможливо. Але в першу чергу обов’язково потрібно побачити такі комплекси:

  • Києво-Печерська Лавра. Лавра відома всім далеко за межами міста і країни. На екскурсію можна сміливо виділяти кілька годин. Заснований комплекс в 1051 році, і в той час це був один з перших монастирів Київської Русі. Поступово невеликий храм розрісся до одного з найграндіозніших релігійних центрів України та Європи. Для його оформлення запрошували художників з усього світу. Києво-Печерська Лавра – Третій Уділ Божої Матері з її чотирьох будинків. У печерах зберігаються мощі 123 святих, а по всій території – тисячі унікальних ікон та реліквій.
  • Софійський собор. Як і Лавра, собор датується 11 століттям. Разом вони входять в список ЮНЕСКО. Крім вражаючою історії, славиться він і внутрішнім оздобленням. У соборі зберігається найбільша колекція фресок і мозаїк початку 11 століття. Богослужіння тут проводяться тільки в День незалежності України.
  • Андріївська церква. Прикраса Подолу і Андріївського узвозу, архітектурний шедевр в стилі бароко. До 1754 року тут стояла дерев’яна Хрестовоздвиженська церква. Зараз висота храму – 50 метрів. Він спирається на потужний двоповерховий фундамент. Через складне розташування церкву доводилося постійно зміцнювати і ремонтувати.
  • Церква Успіння Богородиці Пирогощі. Своїм незвичайним назвою храм зобов’язаний візантійської ікони Пірготісса, яка зберігалася тут за часів Русі. Першу церкву на цьому місці звели в 1130-х роках, за указом сина Володимира Мономаха Мстислава. За всі віки будівлю кілька разів руйнували вщент і відбудовували майже з нуля.
  • Михайлівський собор. Один з найдавніших київських монастирів і перший на Русі – з позолоченими куполами. У 30-х роках його знесли, але в 90-х – повністю відновили і повернули на місце всі зняті мозаїки і фрески.
  • Свято-Іллінська церква. Вважається першим православним храмом Київської Русі. Згідно з легендою, її фундамент заклали ще Аскольд і Дір після того, як побували в Константинополі. Саме з цим місцем пов’язана легенда про хрещення древлян. У 1692 році піднялася вже кам’яна церква, яка поступово добудовувалася, ремонтувалася, і зберіглася до наших часів.
  • Кирилівська церква. Разом з Софією це два храми, стіни яких збереглися недоторканими. Зведена церква в 1139 році за указом Всеволода Чернігівського. Тоді вона була ще й фортецею для оборони околиць Києва. У 1730-х роках вона набула барокових рис, але древні фрески та роботи Врубеля залишилися на своїх місцях.
  • Храм Святителя Миколи Чудотворця. Перша і фактично єдина плаваюча церква в Україні. 23-метровий храм виконаний в стилі українського необароко. Він спирається на 12 потужних залізобетонних паль, а з берегом з’єднується невеликим містком.

А щоб насолоджуватися захоплюючою екскурсійною програмою і не витрачати час на планування маршрутів, довгу дорогу та громадський транспорт, звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує в оренду автомобілі у Києві різних розмірів та місткості.


7 людей
переглядають цей автомобіль