close menu

Здавалося б, по місту пересуватися простіше простого, головне не перевищувати встановлену швидкість (найчастіше 60 кілометрів на годину) і ніяких проблем не буде. Однак, дуже часто водії плутаються в швидкісних режимах і мимоволі порушують правило дорожнього руху.

Особливо часто таке трапляється з людьми, які в Києві вперше, відповідно відволікаються на різноманітні знаки, намагаються визначити, де знаходяться і при всьому цьому намагаються не пропустити потрібний поворот. У цьому матеріалі ми допоможемо вам з визначенням швидкісних режимів і розповімо, як пересуватися по Києву легко і з задоволенням.

Загальні положення швидкісного режиму

Насправді, що в Києві, що в інших містах діють загальні правила. Рух буває двох типів: міськими дорогам і за містом. У населених пунктах, містах і містечках можна їхати зі швидкістю 60 кілометрів на годину. Незважаючи на те, що Київ столиця – в ньому діють ті ж обмеження, тому будьте уважні і стежте за показниками спідометра.

Поза населеними пунктами швидкість за правилами може досягати 90 кілометрів на годину. Існує ще одне позначення, особливо актуальне для Києва – правила, що стосуються автомагістралі. Якщо ви будете їхати по дорозі від Києва до Борисполя або назад, то, напевно, побачите, що допускається швидкість до 130 кілометрів на годину. Що ж стосується руху в місті, то вам не доведеться запам’ятовувати безліч цифр. Єдиним винятком є ​​прибудинкові території та пішохідні зони, де швидкість треба зменшувати до 20 км на годину.

Кілька років тому в Києві на деяких вулицях дозволили їздити зі швидкістю до 80 кілометрів на годину, але нововведення не прижилося, хоча автомобілісти виступали «за»!

Ще одна особливості українських ПДР полягає в тому, що в них прямо прописано, що швидкість на деяких міських дорогах може бути збільшена, якщо є передумови і якісне дорожнє покриття. Тут вам не доведеться гадати – якщо допускається інша швидкість (вище загальноприйнятих 60 км на годину), то вас проінформують дорожнім знаком, і не одним.

Навіть якщо ви плануєте орендувати автомобіль, щоб кататися на ньому по Києву, цілком можливо, виїдете за його межі. Звичайно, знаків багато, але ми згадаємо тільки найголовніші. Напис населеного пункту на білому означає, що ви повинні скинути швидкість до 60 км на годину, якщо ж назву населеного пункту написано на синьому тлі, то швидкісний режим не змінюється. Але і це ще не все!

У 2013 році в українські правила дорожнього руху внесли ряд поправок. Одна з них стосувалася того, що після одного знака (не скидати швидкість), може розташовуватися той, що вимагає змінити швидкісний режим – тобто, якщо на якійсь ділянці дороги забудови знаходяться ближче і вам все-таки доведеться знизити швидкість до 60 км.

Повертаючись до їзди по місту, не можна не нагадати, щоб ви правильно розраховували відстань і необхідні витрати по паливу, щоб можна було доїхати і туди і назад. Найкраще приділити час і обчислити заправки, куди можна буде заїхати. Звичайно, в Києві дуже багато точок, де можна заправитися, але якщо ви просто не будете знати, де вони – не факт, що вам підкажуть найближчу.

Якщо поїздка планується вночі, вибирайте добре освітлені автостради, адже незнайома дорога вночі стане ще й небезпечною. Бажано, щоб розмітка була добре помітною, тому що, якщо ви їдете по вулиці в перший раз, та ще й розмітка стерта – можна тільки здогадуватися скільки там смуг і суцільні вони чи ні.

Не варто голосно слухати музику, пересуваючись по міських вулицях, ви можете не почути щось важливе. Якщо не хочете проїхати потрібний поворот, то на розмови теж краще не відволікатися.


5 людей
переглядають цей автомобіль