close menu

Зазвичай дизельні автомобілі асоціюються з автобусами, важкими вантажівками або спецтехнікою. У легкових моделях такий двигун зустрічається рідше. Проте, загальносвітова практика показує, що дизель не тільки не відживає своє, але і періодично витісняє бензинові аналоги.

Спочатку мала популярність дизельних моторів була обумовлена ​​тим, що при своїй доступності та бюджетності вони абсолютно не справлялися з великими швидкостями і були дуже шумними. Високий обертальний момент при низьких оборотах підходив для комерційних машин, але не для звичайних легкових міських авто.

Але за останні 20 років ситуація істотно змінилася, особливо з урахуванням вичерпності запасів нафти і посилення екологічних стандартів. У пошуках альтернатив розробники зайнялися удосконаленням дизельних механізмів.

Переваги автомобілів на дизельному паливі

Головний і основний плюс дизельних двигунів – менша витрата пального. Порівняно з бензином, різниця становить близько 30%. Але це не єдина перевага.

  • Ресурс дизельного мотора більше бензинового в 1,5-2 рази. При регулярному обслуговуванні автомобіль проходить до 400 тисяч км.
  • У конструкції не потрібна система запалювання. А це одна з найбільш уразливих частин автомобіля, що часто ламається. Слабкі іскри, несправність котушки або свічки, заміна високовольтних проводів – все це не з чуток відомо власникам дизельних двигунів.
  • Потужність і ККД дизельного мотора вищі, тому що при спалюванні палива менше енергії витрачається даремно.
  • Завдяки високому обертальному моменту при низьких оборотах досягається рівномірна і ефективна розгінна динаміка з місця. Тяга при цьому більш стабільна.
  • За рахунок меншої витрати палива і ефективнішої його переробки дизельний двигун екологічніший за бензиновий. А його вихлопи не такі токсичні.

Чи є недоліки?

На жаль, поки розробникам не вдалося повністю позбутися від недоліків використання дизельного палива. Обов’язково враховуйте це при виборі автомобіля:

  • Спочатку собівартість машини з дизельним двигуном вища приблизно на 30%. А от продати авто старше 5 років з тією ж вигідною різницею навряд чи вдасться.
  • Незважаючи на істотну модернізацію системи, дизельні автомобілі все одно не здатні розвивати настільки ж високу швидкість, як і бензинові.
  • Сама конструкція мотора важча, а це впливає на загальну вагу, динамічні показники і керованість транспортного засобу. Через це дизель не підходить, наприклад, для швидкісних і маневрених спорткарів.
  • Двигун довше прогрівається, а разом з ним взимку довше нагрівається і салон автомобіля. Це зворотна сторона високого ККД і продуктивності.
  • Ремонтувати і обслуговувати дизельне авто складніше і дорожче. Найчастіше знадобиться міняти технічні рідини. А неякісне паливо скорочує міжсервісний інтервал ще майже вдвічі.

Більшість слабких сторін автомобілів на дизельному паливі можна компенсувати, якщо вимогливо вибирати пальне та всі витратні матеріали. І якщо заздалегідь враховувати, в яких умовах та якими шляхами машина буде використовуватися.

А якщо ви вже давно визначилися зі своїми уподобаннями та пріоритетами при виборі автомобілів, але хочете переконатися на практиці – звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує орендувати авто в Харкові і перевірити її на ділі!


2 людей
переглядають цей автомобіль