close menu

Зима – серйозне випробування для будь-якої техніки, і автомобілі – не виняток. Це морози, вологість, реагенти на дорогах і температурні перепади. Звісно, це впливає на стан машини. Але мінімізувати наслідки можна, якщо грамотно підійти до питання заздалегідь.

Зимова гума

Насамперед ближче до заморозків потрібно змінити шини на зимові. Це не примха, а необхідність, від якої залежить ваша безпека на дорозі. Спеціальний малюнок і глибина протектора покращують зчеплення під час ожеледі. Автомобілі з літньою гумою в таких умовах перетворюються в практично некеровані.

З зимовими шинами простіше контролювати авто. Скорочується гальмівний шлях. При виборі обов’язково враховуйте показник аквапланування: від нього залежить, як протектор справляється з відведенням води.

При заміні гуми міняйте її на всіх колесах відразу. Не можна «перевзути» тільки провідні і чекати хорошого результату. Це ще гірше, тому що виникає дисбаланс в управлінні. А значить і зростає ризик ДТП.

І не забувайте перевіряти тиск в шинах. Якщо він занадто низький, протектор закривається і погіршується зчеплення. Це теж загрожує заносами.

Паливо і масло

Заправляйте автомобіль повністю. Напівпорожній бак взимку особливо позначається на стані двигуна. Через перепад температур випадає конденсат. Він стікає в паливопровід і намерзає, через що бензин гірше проходить в двигун. Є висока ймовірність, що одного разу авто просто затихне на півдорозі.

Перевірте, щоб масло не було занадто в’язким, інакше воно не буде перешкоджати тертю між робочими вузлами. Загусле на морозі мастило навпаки погіршує працездатність механізмів, через що вони перегріваються. Є спеціальні серії масел для зими з іншими показниками в’язкості.

Технічні рідини

Перевірте рівень антифризу і при необхідності замініть його після літа. Оптимальне співвідношення з водою – 50:50. Якщо води буде занадто багато, рідина замерзне, перестане циркулювати і охолоджувати двигун. Влітку ж антифриз не дає механізмам перегріватися і запобігає корозії.

Те ж саме стосується склоомивача, який потрібно замінити на зимовий. Хороша видимість теж безпосередньо впливає на безпеку, особливо в зимовий час. Гумові щітки перемерзають і тріскаються взимку, а значить – не справляються із завданням. Тому не забувайте їх чистити і вчасно міняти.

Електроніка

Восени перевірте стан акумулятора, тому що взимку навантаження на нього зростає. Рано чи пізно будь-які АКБ зношуються. Перевірити працездатність можна, оцінивши рівень рідини під кришкою і оглянувши клеми з проводами на предмет нальоту або корозії.

Обов’язково перевірте справність обігрівача, адже це не тільки комфорт. Без теплого обдування і стабільної температури скло запотіває, а це особливо небезпечно на зимовій дорозі.

А якщо ви не хочете турбуватися про підготовку автомобіля до зими і про інші технічні проблеми – орендуйте машину в міру необхідності. І вам не доведеться перейматися, що робити з нею в інший час. Тим більше, у великому автопарку «Укр-Прокату» напевно знайдеться відповідна модель у Харкові.


2 людей
переглядають цей автомобіль