close menu

Говерла – найвища гора України, 2061 метр. Підйом на неї не такий простий для непідготовленої людини, але тим не менш щорічно десятки тисяч туристів пробують свої сили, включаючи дітей і дорослих. З огляду на те, що ця висота не така вже й нездоланна, практично всі спроби увінчаються успіхом, а крім втоми на пам’ять залишиться маса нових вражень та гордість від свого досягнення.

Маршрути на гору

Щоб піднятися на Говерлу, не обов’язково потрібен гід. Є цілком облаштовані туристичні маршрути, відмічені на карті. Купити таку карту можна на місці, навіть якщо забули підготуватися заздалегідь.

Основних маршрути – два:

  • Зелений піднімається по більш пологому схилу. Дорога займе близько 2,5 годин. Тут мало людей, але зате дивовижна природа, а повсюди – кущі малини і чорниці. Заблукати майже нереально – весь маршрут ретельно промаркований. Стежка кам’яниста і досить зручна. Під час підйому вдасться прогулятися і по лісу, і повз заростей ялівцю, і по відкритій місцевості.
  • Синій маршрут коротший, але проходить по більш крутому схилу. Він популярніший за зелений і займе приблизно 2 години. В тому числі, по ньому ходять організовані туристичні групи. Але їх підйом може розтягнуться і на 3-4 години, тому часто зручніше подорожувати самостійно.

Найцікавіше підніматися і спускатися різними шляхами. Це мало впливає на загальний час, зате дозволяє порівняти враження та насолодитися мальовничими пейзажами з усіх боків.

Як одягнутися для підйому?

Два головних секрети комфортних сходжень до вершин – термобілизна і якісне трекінгове взуття. Обов’язково запасайтеся верхнім одягом, який не продувається. А в ідеалі ще й буде водонепроникним.

  • Термобілизна відводить вологу, тому не біда, якщо ви спітнієте під час підйому. Також вона захистить від прохолоди на вершині.
  • Оптимальний наступний шар – флісова кофта. Саме так одягаються досвідчені мандрівники.
  • Не забувайте головний убір, який захистить від сонця або холоду, в залежності від пори року.
  • Шарф або баф врятують шию від пронизливого вітру на вершині, а також на ділянках по відкритій місцевості.
  • Якщо немає трекингового взуття, можна обійтися кросівками або добротними черевиками. Але вони обов’язково повинні не ковзати і не промокати.
  • В ідеалі потрібне взуття з твердим носком і п’ятою, щоб не збити ноги. Ще краще – з фіксованим гомілкостопом. По дорозі зустрінуться слизькі, нерівні і кам’янисті ділянки, тому від можливих травм краще перестрахуватися заздалегідь.
  • По дорозі можна орендувати трекінгові палки. Але орієнтуйтеся на свої потреби. Фактично, вони точно знадобляться тільки при проблемах з суглобами або в разі дуже сирої землі.

Як дістатися до Говерли?

Для любителів організованих екскурсій численні агентства пропонують поїздки на Говерлу з будь-якого великого туристичного центру Західної України.

Але зручний маршрут дозволяє сміливо їхати самостійно. Або поїздом до Ворохти, і звідти на таксі. Або відразу на своєму автомобілі, який можна залишити перед сходженням. Благо біля підніжжя завжди вирує життя: ринок, точки з їжею і напоями, лавки з сувенірами та туристичною екіпіровкою.

При цьому зовсім не обов’язково брати свою машину. Ви завжди можете орендувати авто у нас! Компанія «Укр-Прокат» пропонує різні моделі, гнучкі умови і вигідні ціни.


3 людей
переглядають цей автомобіль