close menu

Електромобілі – порівняно нове рішення в автопромисловості, але їх популярність зростає з кожним роком.

Перші прототипи розробили ще в кінці 19 століття. Але тоді було неможливо втілити цю теорію в життя в повній мірі. Звісно, ідея не стала поширеною.

А от зараз вже є цілком успішні моделі. Це відомі Tesla, гібрид Toyota Prius, Nissan Leaf, який на сьогодні продається найкраще, та інші автомобілі.

Переваги електрокарів

Концепція електрокарів повинна знизити шкідливий вплив транспортних вихлопів на атмосферу. Але це не всі плюси.

 • Скорочення витрат. Машина на електричному акумуляторі дозволяє заощадити на паливі. А паливні витрати – одні з основних при утриманні автомобілів.
 • Простота обслуговування. Тут немає масла, свічок і багатьох інших потенційно «проблемних» елементів, які потрібно регулярно міняти, прочищати, оглядати.
 • Зниження шуму. Електродвигуни тихо і плавно розганяються. І набирають значне прискорення.
 • Вартість. Електрокари давно вже доступні. Їх дешевше утримувати та обслуговувати. І для них часто діють спеціальні програми і знижки.
 • Різноманітність. Чим вища популярність – тим більше нових моделей з’являється з року в рік.
 • Безпека. Електромобілі переважно оснащені максимально сучасними системами. А при зіткненні датчики просто відключають акумулятор. Це запобігає отриманню серйозних травм.
 • Мода. Зараз електрокари в тренді. Все більше знаменитостей віддають перевагу саме їм. Це важливий нюанс для тих, хто полюбляє тримати руку на пульсі.

Електродвигун не виділяє шкідливих речовин. Але тут виникає питання про виробництво цієї енергії. Бажано, щоб для цього використовувалися альтернативні поновлювані джерела. Але поки неможливо втілити це в повній мірі. А це вже призводить до мінусів електрокарів.

Недоліки електрокарів

Сама по собі електрика не безкоштовна. А для повного заряду її потрібно досить багато. Потреби різних моделей можуть відрізнятися в кілька разів, тому обов’язково вивчайте характеристики.

 • Станцій для підзарядки поки недостатньо багато. Вони поступово заповнюють Європу, але сама інфраструктура ще знаходиться на початкових стадіях розвитку. І це одна з головних проблем при повсякденному використанні електрокарів.
 • Швидкість і пробіг електромобілів обмежені. Без підзарядки вони можуть пройти в середньому 160-230 км. Це теж залежить від моделі, але межа є завжди. Сучасні акумулятори поки не дозволяють значно збільшити цей показник і не обтяжувати машину.
 • Повна зарядка акумуляторів може займати до 8-10 годин. Це потрібно враховувати при плануванні часу та поїздок.
 • Переважно електрокари – це компактні смарти. В основному, двомісні. Вони явно не підійдуть для великої родини і заміських виїздів на пікнік.
 • Хоча асортимент зростає, він все ще обмежений досить однотипними моделями.

З урахуванням всіх нюансів, поки звичайні автомобілі на бензиновому паливі перемагають в електрокарів. Але прогрес не стоїть на місці. Це питання часу. Цілком ймовірно, що всього через пару років електромобілі впевнено витіснять конкурентів.

А якщо вам потрібно орендувати автомобіль в Одесі для себе, ми допоможемо! Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк під будь-які запити!


5 людей
переглядають цей автомобіль