close menu

Одеський зоопарк – одна з найцікавіших місцевих визначних пам’яток, яку обов’язково варто відвідати з сім’єю або самостійно.

Вперше ідея створення власного звіринця з’явилася у одеситів ще в кінці 19-го століття. У 1914-му році зроблені перші рішучі кроки по реалізації цієї ідеї. Проект створювався на основі ботанічного саду і був схвалений міською Думою, але незабаром війна сплутала всі карти. Тільки в 1922-му році владнали всі юридичні формальності, і офіційно почалося будівництво зоопарку, що розташовувався на Приморському бульварі. Ініціатива здебільшого належала Генріху Бейзерту.

Хоча зоосад активно розвивався, постійно з’являлися нові проблеми. В основному, вони були пов’язані з браком фінансування, а також з територією, непридатною для життя багатьох тварин. Незабаром міська влада вирішила закрити проект. Але це не зупинило підприємливих організаторів. У 1938-му році зоопарк на новій ділянці нарешті відкрився для відвідувачів.

У 1992-му році Одеський зоосад отримав статус заповідної території. Його площа – 6,5 га, на якій представлено понад 250 видів тварин з різних континентів.

Завдання Одеського зоопарку

Зоопарк – це, в першу чергу, не туристична розвага, а найважливіший науково-дослідницький та освітній заклад державного значення. Серед його завдань:

  • Збереження і розведення в штучних умовах зникаючих і рідкісних видів тварин, в тому числі – занесених до Червоної книги України та Червоних списків світу;
  • Адаптація тварин, виведених в неволі, до природного середовища;
  • Наукові та дослідні роботи на базі сформованої колекції тварин;
  • Навчальна, виховна і освітня діяльність в галузі екології та охорони природи, зоології, етології, тваринництва;
  • Створення сприятливих умов для тварин і належного сервісу для гостей.

Спеціалізація зоопарку – рідкісні та зникаючі види півдня України. Наприклад, тут створено єдиний розплідник для розведення і утримання сов та хижих птахів. Пугачі, вирощені тут, після адаптації відправляються в дику природу. Також це єдиний український зоопарк, де успішно розмножувалися індійські слони.

Розваги в Одеському зоопарку

Незважаючи на активну наукову діяльність, туристам знайдеться, чим порадувати себе, крім знайомства з яскравими представниками флори і фауни.

  • При Одеському зоопарку працює акватераріум, в якому можна побачити більше 140 видів риб, амфібій, рептилій і безхребетних, включаючи екзотичних.
  • Для дітей працює гурток юних натуралістів, в якому учасники вивчають біологію, особливості поведінки тварин, тонкощі догляду за ними. Проводяться теоретичні та практичні заняття, а також польові виїзди в заповідні області.
  • Всі небайдужі можуть взяти участь у програмі «Стань опікуном» і взяти на себе турботу про утримання та годування обраної тварини. Також можна взяти участь в реконструкції зоопарку, в регулярних суботниках та інших заходах.
  • На території постійно проводяться свята, акції, фестивалі, присвячені екології.

А щоб під час поїздки не переживати про транспорт і дороги, компанія «Укр-Прокат» пропонує різні моделі автомобілів в оренду в Одесі. У нас машини різної місткості і габаритів, на будь-який смак.


3 людей
переглядають цей автомобіль