close menu

Подорож Карпатами. Точки зупинок

Карпати – одне з кращих місць для подорожей у всій Україні. Причин тому кілька:

 – Фантастична природа і цілюще повітря – справжній порятунок для жителів галасливих великих міст з багатьма підприємствами, дорогами і транспортними заторами.

 – Доступні ціни дозволяють подорожувати бюджетно, при цьому не жертвуючи власним комфортом.

 – Особливість Карпат – неповторна місцева кухня, в якій колоритні традиції поєднуються зі свіжими, екологічними продуктами.

 – Різноманітність дозвілля – ще один незаперечний плюс. Тут знайдуть розваги до душі і любителі спокійного усамітнення, і досвідчені екстремали, і галасливі компанії, і сім’ї з дітьми.

Є й кілька зупинок, які ні в якому разі не можна пропустити під час автоподорожі Карпатами.

Озеро Синевир

Синевир або Карпатське морське око – найбільше гірське озеро в Україні. Навколо нього завжди панувала містична і загадкова атмосфера. Безліч легенд пов’язані з історією цього місця.

Ховається Синевир серед лісів масиву Внутрішні Горгани. Територія навколо – однойменний національний парк. Висота озера – близько 1000 метрів, а глибина досягає 24 метрів. Через це води не прогріваються навіть влітку.

У чистих прозорих водах водиться форель. Озеро наповнюють відразу три гірських джерела. По центру – невеликий острів, який і робить його схожим на око.

Водоспад Шипіт

Водоспад Шипіт розташовується неподалік від села Пилипець, на північних схилах Боржави. Один з найвищих карпатських водоспадів ховається серед лісів, і знайти його часом можна тільки по звуку.

Дістатися до нього можна і від інших селищ, пансіонатів і готелів. Місцеві зазвичай легко підкажуть дорогу. Щорічно тут проводиться фестиваль, приурочений до Івана Купала.

Водоспадом приємно милуватися в будь-яку пору року. Швидкоплинна гірська річка не замерзає взимку. Навесні ж вона особливо повноводна, коли на схилах гори Гемба тане сніг. Пробратися до водоспаду можна зверху і знизу.

Долина Нарцисів

Долина Нарцисів – одне з найбільш унікальних природних явищ Карпат. Знаходиться вона неподалік від Хуста, в урочищі Кіреші. Протяжність долини – кілька кілометрів.

Під охороною заповідна територія, що охоплює всю рівнину між Хустцем і Тисою. Долина Нарцисів – один з важливих біосферних об’єктів ЮНЕСКО, адже рідкісна гірська квітка зазвичай не проростає в долинах. Існує думка, що уламок гірських порід зійшов вниз ще за часів льодовикового періоду разом з усіма кореневищами та насінням.

Раніше нарциси росли до Мукачева, але з часом і через вплив сільського господарства їх кількість різко скоротилася. Тепер Долина – особливо цінний реліктовий об’єкт.

Ужгород

Одне з найцікавіших і колоритних закарпатських міст з тисячолітньою історією знайде чим здивувати навіть досвідчених мандрівників. Ужгород – це багата культура, унікальні природні пам’ятки прямо посеред міста, незвичайна архітектура, привітне населення і смачна місцева кухня.

А щоб подорож Карпатами була зручною, швидкою і безпечною, компанія «Укр-Прокат» пропонує автомобілі в оренду. У нашому автопарку знайдуться різні моделі, що відрізняються габаритами і кількістю місця. Серед них – Smart, Toyota Corolla, Smart Fortwo cabrio, Renault Fluence, Skoda Fabia Combi, Skoda Fabia, Citroen c-elysee, WV Polo, Nissan Qashqai, Hyundai Accent, Seat Toledo, Renault Megan, Ford Mondeo, Ford Focus, Chevrolet Captiva , Honda CR-V та інші.


6 людей
переглядають цей автомобіль