close menu

З миттям рук, пранням речей і дезінфекцією поверхонь все зрозуміло. Але що робити з автомобілем? Особливо тим, хто проводить за кермом багато часу і переважно знаходиться в салоні не один? Зараз розберемося поступово!

Які місця в автомобілі найбрудніші?

Вченими давно доведено, що існує величезна кількість звичних місць, де скупчується куди більше бактерій, ніж в наших санвузлах. Серед них є очевидні – кнопки ліфта. А є у куди більш несподівані – кермо вашого автомобіля. Саме тому дезінфікувати машину потрібно не тільки під час карантину, а й в принципі.

Для початку розберемося, яким місцям потрібно приділити особливу увагу:

  • Кермо. Ми постійно торкаємося його руками з будинку і з вулиці. Так що тут все зрозуміло – протирайте його антисептиками. Можете поставити поруч санітайзер для рук і використовувати його.
  • Дверні ручки. Протирайте їх спиртом. Тут картина та сама, що і з кермом, тільки ручки чіпає більше людей. Якщо у вас кольорові ручки, спочатку спробуйте спирт на непомітному місці. При необхідності замініть його більш делікатним антисептичним розчином.
  • Сидіння і підголовники. З шкірою або кожзамом все просто – достатньо мильного розчину. А ось тканинні сидіння доведеться протирати спеціальними засобами.
  • Підлога килимки. Їх обов’язково потрібно регулярно міняти і прати, причому з обох сторін.
  • Кондиціонер. У ньому накопичується пил і бруд, аза рахунок температури та вологості формується ідеальне середовище для розвитку бактерій, грибків і плісняви. Саме брудний кондиціонер – найпоширеніша причина неприємного запаху в салоні.

Ефективні засоби для дезінфекції

Найпростіший і зручний засіб – дезінфікуючі серветки. Але вони не завжди є під рукою. В такому випадку підійдуть ганчірочки з мікрофібри і розчин, який можна зробити самостійно:

  • Тепла мильна вода. Це найдоступніший, але дуже ефективний засіб. Мильна піна має дивовижну властивість знищувати віруси і бактерії. Просто ретельно протирайте все поверхні хоча б по 20-30 секунд. Особливу увагу приділіть дверним ручкам – вони завжди найбрудніші.
  • Спирт. Підійде етиловий спирт від 70% і вище або ізопропіловий спирт. Це ефективний засіб для будь-яких твердих поверхонь. Тільки спочатку протріть вологою ганчіркою від пилу і бруду. Спирт безпечний для більшості матеріалів в автомобільному салоні. Але якщо турбуєтеся, попередньо перевірте на непомітній ділянці.
  • Антисептики. Антисептичні засоби точно так ж підійдуть для обробки поверхонь в салоні. Краще вибирайте спиртові з вмістом спирту 60-80%.
  • Перекис. Простий перекис (3%) ефективно знищує бактерії, грибки і багато вірусів. Його розпилюють на попередньо вимиту поверхню, як і спирт.

Перед прибиранням пройдіться по салону пилососом. Використовуйте спеціальну автомобільну модель. По-перше, вони зручніше за побутові. По-друге, бактерії і мікроби будинку та в машині дуже різні, і не варто переносити їх з місця на місце.

Наші машини завжди перебувають у бойовій готовності! Весь автопарк «Укр-Прокат» в Києві регулярно проходить технічний огляд, мийку, чистку та інші процедури, щоб оренда автомобілів була комфортна і безпечна для вас!


3 людей
переглядають цей автомобіль