close menu

Ситуації бувають різні, і іноді водіям доводиться проводити за кермом багато годин. Найбільша небезпека в дорозі – заснути на ходу. На жаль, від цього ніхто не застрахований. Тут справа не в відповідальності, характері або думці людини, а всього лише у фізіологічній реакції, яку ніхто не може контролювати силою думки. Саме тому принципово важливо сідати в машину тільки свіжим, бадьорим і відпочилим. І дотримуватися простих правил, від яких може залежати життя. Ми в «Укр-Прокат» зібрали основні поради, як не заснути за кермом у далекій поїздці.

  1. Зупинки. Зупинки потрібно робити завжди і обов’язково, навіть якщо вам здається, що ви ще не втомилися або спізнюєтеся. Рекомендується виходити з машини кожні 2-3 години. Обов’язково – подихати повітрям, пройтися і відволіктися на щось інше. Якщо ви втомилися за кермом – потрібно порухатися, а не вийти і сісти за столик в найближчому кафе. Потягніться, розімніть ноги, відновіть кровотік – це запорука вашої бадьорості.
  2. Ночівлі. Обов’язково плануйте ночівлі заздалегідь, а не покладайтеся на випадок. Навіть з регулярними перервами перебувати за кермом можна не більше 10 годин поспіль. І то, 10 годин – це вже максимум. Навіть водії рейсових автобусів змінюють один одного по дорозі. Коли вибираєте місця для зупинок, враховуйте всі фактори – кілометраж, можливі пробки, затримки через перетин кордонів, специфіку покриття.
  3. Короткий сон. Якщо ви вже відчуваєте, що засинаєте на ходу і ніяк не справляєтеся, зупиніться в найближчому зручному місці і дайте собі 20 хвилин подрімати. Якщо ви їдете з пасажирами, відправте їх пройтися або попити кави, щоб ніщо вас не відволікало Такий короткий сон не підбадьорить, як повноцінний, але дозволить тимчасово повернути увагу і концентрацію.
  4. Правильне харчування. І правильне – не означає багато. Їжте перед подорожжю м’ясо і побільше овочів. Відмовтеся від жиру, солі, цукру і фастфуду, тому що від них швидше настає втома. Потрібні складні вуглеводи і обов’язково білки. І під час подорожі вибирайте саме такі перекуси замість хот-догів з заправки, хоча спокуса велика. Замість зручних батончиків і снеків краще запасіться сумішшю горіхів і фруктами. І обов’язково пийте чисту воду.
  5. Кава і енергетики. Пам’ятайте, що кава і енергетики – небезпечні друзі. Використовуйте їх одноразово в разі гострої необхідності, але ні в якому разі не пийте їх протягом всього маршруту. По-перше, втома все одно накопичується, і потім впаде сніжним комом. По-друге, це просто небезпечно для серця, судин і нервової системи. До речі, разом з нервовою системою так само страждає концентрація, увага та швидкість реакції. Ну і майте на увазі, що коли кофеїн або таурин закінчить діяти, вам захочеться спати вдвічі більше, ніж до цього. А загалом краще пити трав’яні відвари та чаї, особливо – багаті вітаміном С. Наприклад, чай з чорницею або шипшиною.
  6. Дихайте. Дихальні вправи не вимагають зупинки і теж можуть екстрено підбадьорити. Дихайте ритмічно, інтенсивно і без пауз. Вдихайте глибоко, ніби з зусиллям, а видих відпускайте легко. Зробіть кілька таких циклів – але не більше 15-20. Вправа протипоказана гіпертонікам і людям з серцево-судинними проблемами.

3 людей
переглядають цей автомобіль