close menu

Конфлікти між автомобілістами на дорогах відбуваються щодня. Недотримання правил, лихацтво, образи – з цим може зіткнутися кожен. Але ж дорога – не ринг і не майданчик для особистих розборок. Як же убезпечити себе від агресії? Спробуємо розібратися!

У чому корінь зла?

Сучасний ритм життя диктує свої умови. Щодня ми намагаємося всюди встигнути і не можемо вийти з ритму, навіть коли насправді нікуди не спізнюємося. Це призводить до постійних стресів, роздратування, втрати контролю над собою. Найчастіше саме з цієї причини водії вилітають на червоне світло, підрізають і обганяють на поворотах. Кожен намагається бути вищим, сильнішим і швидшим.

Інші просто самостверджуються на дорозі. Потрібно перевершити всіх, і щоб ніхто не міг бути нарівні. З цих міркувань вибирають абсолютно безглузді в повсякденному місті швидкісні спортивні або масивні позашляхові машини. З них же формується стиль водіння.

Як перестрахуватися заздалегідь?

З досвідом і практикою водіння ви навчитеся візуально визначати агресорів задовго до конфлікту. Якщо водій мчить на величезній швидкості, безсистемно і хаотично перебудовується туди-назад, обганяє всі попутні авто, не дотримується дистанції, стихійно змінює смуги – тримайтеся подалі.

Якщо ви бачите, як автомобіліст різко стартує біля світлофорів і так само різко гальмує впритул до переходів, вклинюється в заповнені ряди, не пропускає інші машини, не використовує поворотники, моргає фарами або сигналить без розбору – все це показує, що краще не наближатися до такого водія.

Якщо ж ви самі когось ненароком підрізали або неакуратно обігнали – постарайтеся нейтралізувати ситуацію. Наприклад, блимніть аварійними вогнями – це своєрідний жест вибачення у автомобілістів.

Як убезпечити себе, якщо конфлікт уже виник?

Ні в якому разі не виходьте з автомобіля. Якщо неприємної розмови не вдається уникнути, ведіть її тільки злегка відкривши вікно. Не провокуйте агресора відповідною агресією. Поводьтеся доброзичливо, але твердо і впевнено. Це може запобігти конфлікту в зародку.

Якщо агресивний водій намагається притиснути вас збоку, підрізає, обганяє не за правилами або різко тисне на гальма – він створює потенційно аварійну ситуацію. Це цілком чітко регулюється правилами дорожнього руху, але тоді вам знадобляться докази: свідчення очевидців чи патруля або фото- і відеофіксація. Саме тому рекомендуємо користуватися відеореєстратором, який автоматично зафіксує проблему. Ці дані можна використовувати навіть в суді.

У світовій практиці є закон, який передбачає відповідальність водіїв за будь-які небезпечні емоційні маневри. Наприклад, за небезпечне зближення. Все це прописано в законодавстві і потерпілому достатньо звернутися за відповідним телефоном. Будемо сподіватися, що одного разу така схема почне працювати і в Україні!

А орендувати зручний і практичний автомобіль, щоб відчувати себе на дорозі ще комфортніше, ви можете у нас. В автопарку «Укр-Прокат» в Одесі ви знайдете модель на свій смак!


3 людей
переглядають цей автомобіль