close menu

Крім загальноприйнятих дорожніх правил досвідчені автомобілісти знають ще масу хитрощів для зручної та зрозумілої повсякденної комунікації. Негласні правила етикету існують роками, а їх знання дозволяє швидко зорієнтуватися в тій чи іншій ситуації.

  • Миготливе дальнє світло із зустрічної смуги. Одинарне миготіння автомобіля дальнього світла автомобіля, який їде по зустрічній смузі, символізує про перешкоду попереду. Це можуть бути ремонтні роботи або ДТП. Краще зменшити швидкість і зосередитися на дорозі. Подвійний сигнал вказує на наближення до небезпечної ділянки. А одинарний, але довгий може свідчити про те, що ви засліплюєте водіїв на зустрічній смузі або ж – що у вас несправні фари.
  • Миготливе дальнє світло ззаду. Якщо водій ззаду багаторазово сигналить дальнім світлом, найімовірніше він просить дати йому дорогу. Якщо є можливість, включіть правий поворот і здайте до узбіччя. Якщо немає – залиште правий поворот миготливим. Це означає, що ви згодні поступитися місцем, як тільки вийде.
  • Правий поворот. Якщо ви плануєте обігнати великогабаритний автомобіль, на кшталт вантажної фури, і бачите у нього включений сигнал правого повороту – значить його водій повідомляє вам, що дорога вільна для маневру і він готовий поступитися вам, знизивши швидкість.
  • Лівий поворот. Якщо ж у такій же ситуації водій фури сигналізує вам лівим поворотником, значить на шляху є якась перешкода. Не поспішайте з маневром і дочекайтеся наступного сигналу, особливо за умови обмеженої видимості.
  • Аварійна сигналізація. Миготіння аварійного світла – один з головних і універсальних знаків на дорозі. Він вказує не тільки на аварійну зупинку, але і на гальмування при засліпленні. Коротке миготіння використовують для вираження подяки іншому водієві за чисту дорогу або в якості вибачення після незручного маневру.
  • Перемикання фар. Якщо водій із зустрічної смуги перемикає фари ближнього світла на дальній, швидше за все він хоче показати, що ви його засліпили. Перемкніть дальнє світло на ближнє, якщо бачите вночі іншу машину на зустрічній далеко або якщо автомобіль ззаду вас обганяє. Це також допоможе уникнути засліплення.
  • Жести. Сигнали жестами використовуються рідше, але і вони існують. Наприклад, вказівка ​​рукою на узбіччя – знак помітної несправності автомобіля. А коло, описане рукою, говорить про спущене колесо. Піднята до лобового скла рука – подяка зустрічному автомобілю або водієві попереду, який не побачить аварійний сигнал. Якщо водій стоїть біля відчиненого капота з піднятою рукою – йому потрібна допомога. А якщо показує на узбіччі опущений вниз великий палець – швидше за все у нього закінчилося паливо.
  • Звуки. Як не дивно, звукові сигнали використовуються на дорозі рідше, ніж перемикання фар. Короткий гудок – це подяка, більш тривалий – попередження, а довгий і багаторазовий – невдоволення. Все це легко запам’ятати, якщо уважно звертати увагу на інших автомобілістів під час їзди.

Як поводити себе за кермом – зрозуміло. Але що робити, якщо власна машина з будь-яких причин тимчасово недоступна? У нас є рішення! Щоб нарешті забути про транспортні проблеми, орендуйте автомобіль у Львові! Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк, гнучкі умови і вигідні ціни.


2 людей
переглядають цей автомобіль