close menu

Основні положення щодо паркування транспортних засобів у Києві чітко регламентуються правилами дорожнього руху.

  • Зупинка та стоянка можуть здійснюватися лише на узбіччі чи у спеціально відведених місцях. За їх відсутності – біля правого краю проїзної частини.

  • При зупинці автомобіль не має перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху.

  • На проїзній частині заборонено ставити транспортні засоби у кілька рядів.

  • Під кутом до краю автомобіль може стояти лише там, де він не перешкоджатиме руху. Біля тротуарів зупинка під кутом виконується передньою, а на підйомах – задньою частиною.

  • При зупинці на спусках чи підйомах необхідно виключити можливість самовільного руху транспортного засобу.

  • При наявності дорожніх знаків необхідно чітко дотримуватися вказаних рекомендацій чи обмежень.

  • Зупинка автомобілів заборонена у тунелях, на мостах, естакадах, шляхопроводах, під ними, на залізничних та трамвайних коліях, переїздах, на пішохідних переходах, перехрестях, на зупинках громадського транспорту, у зонах дорожніх робіт та виїздів, при неможливості роз’їзду чи об’їзду, при малій відстані від розмітки до краю проїзної частини.

Майданчики для паркування та їх використання

Стоянка автомобілів заборонена на тротуарах, за винятком місць, позначених спеціальними знаками чи при наявності достатньої відстані для руху пішоходів, на газонах, поблизу контейнерних майданчиків, біля залізничних переїздів. У інших випадках паркування також має свої особливості. Саме тому найпростіше, безпечне та зручне рішення – користування послугами відповідних майданчиків.

Оператор, що утримує майданчик для паркування, зобов’язаний забезпечити необхідні умови, навчання персоналу, дотримуватися санітарних та законодавчих норм, правил та порядків для забезпечення безпеки руху. Майданчик має бути відповідно облаштованим та використовуватися лише за призначенням. Територія та під’їзд мають бути у належному технічному стані. Специфіка функціонування майданчиків у комунальній власності регламентується відповідними місцевими органами.

Водій має поставити автомобіль згідно правилам дорожнього руху, сплатити вартість користування майданчиком, розмістити платіжний документ зі спеціального автомату у кутку лобового скла та вчасно звільнити місце або сплатити подальше використання.

Рекомендації при паркуванні

Вміння правильно та обережно паркуватися – показник вмілості водія. Всі навички приходять лише із практикою, але існує кілька рекомендацій, що допоможуть покращити свої уміння.

Під’їжджаючи до місця паркування, необхідно зупинитися дещо попереду. Заднє колесо має бути паралельним бамперу машини, що там стоїть. Після цього можна повертати кермо у сторону узбіччя. Здавати назад необхідно, поки центр заднього колеса не зрівняється із краєм автомобіля попереду. Після цього необхідно вирівняти кермо та продовжити рух назад. Коли друге заднє колесо також зрівняється, кермо повертається в іншу сторону. При правильному виконанні можна сміливо глушити двигун.

А впевнені у собі та власних навичках водії можуть звернутися до нашої компанії “Укр-прокат”. Ми пропонуємо оренду автомобілів в Києві різних марок та габаритів, завдяки чому можна на вигідних умовах обрати транспортний засіб, доречний у конкретній ситуації.

3 людей
переглядають цей автомобіль