close menu

Перевезення дітей – завжди дуже тонкий і складний момент, адже важливо забезпечити безпеку малюка. Саме тому багато аспектів регулюються навіть на законодавчому рівні. Дослідження показали, що стандартного ременя безпеки недостатньо, якщо зріст менший за 135 см. А точніше, вони зовсім неефективні, тому що дитина може просто зісковзнути вниз і вилетіти вперед.

Раніше багато батьків користувалися перевізками, які ставляться на коліна. Але і вони дуже небезпечні, тому що при ударі або різкому гальмуванні дорослий падає вперед, і малюк приймає всю цю вагу на себе.

Чи є вихід? Є! Гарне і якісне автокрісло за віком і ростом дитини вбереже її при аваріях. Імовірність летального результату скорочується на 71%, якщо дитині менше року, і удвічі, якщо їй від 1 до 4 років. Немає свого автокрісла? Це не проблема, якщо ви орендуєте автомобіль у нас в «Укр-Прокат». Можете замовити його додатково!

Як і коли можна перевозити дітей?

У 2020 році почали діяти нові правила перевезення дітей, за які Верховна Рада проголосувала ще в листопаді 2019 року. Дітей до 12 років і до 145 см обов’язково потрібно перевозити в автокріслі. Порушення цього правила тягне за собою штраф в розмірі 30 неоподатковуваних мінімальних доходів. А якщо протягом року порушення буде зафіксовано повторно, штраф зростає до 50 неоподатковуваних мінімальних доходів. Крім того, передбачена адміністративна відповідальність.

А якщо розібратися детальніше, ось які правила і обмеження діють на перевезення дітей у 2020 році:

  • Не можна перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 см в легковому автомобілі без спеціального засобу, який дозволяє пристебнути дитину ременем;
  • Заборонено перевозити дітей віком до 12 років і зростом до 145 см на задньому сидінні мотоцикла або мопеда;
  • Заборонено перевозити дітей до 16 років в кузові вантажного транспортного засобу;
  • Заборонено перевозити групу дітей в темну пору доби.

Чи можна використовувати подушку замість автокрісла?

Деякі батьки в пошуках альтернативи садять дитину на подушку і пристібають штатним ременем безпеки. Але так не можна. Це суперечить закону. І, що набагато серйозніше, це зовсім неефективно і небезпечно для дитини. Численні краш-тести, відео яких ви можете знайти навіть на ютубі, показали, що така самодіяльність не тільки не допомагає від потенційних травм при ДТП, а й може їх посилити.

 Яке автомобільне крісло буде ефективним?

Автомобільне крісло потрібно вибирати з урахуванням віку, ваги та зросту дитини. Взяти його «на виріст» не вийде. Для дітей до 3 років обов’язково потрібні Y-образні ремені або ремені з кріпленнями на п’ять точок. Крісло має бути сертифікованим. Краще брати так званий первинний пластик, тому що при ударі він тільки деформується, але не ламається. Для зручності експлуатації зверніть увагу, наскільки легко встановлюється крісло, чи можна використовувати його як переноску, чи знімається оббивка і чи пропускає вона вологу.

Крісла групи 0 розраховані на дітей до року і вагою до 10 кг, 0 + – до 18 місяців і 13 кг. Група 1 підходить для 9-18 кг і дітей 1-4 років, група 2 – для 15-25 кг і 3-7 років, а група 3 – для 22-36 кг і віку 7-12 років.


4 людей
переглядають цей автомобіль