close menu

Все більше людей обирають не залишати домашніх улюбленців вдома, а брати їх з собою в подорожі та поїздки. З тваринами все частіше пускають в ресторани і готелі, в магазини, торгівельні центри та інші громадські місця. А виїзд на природу або за місто – справжня радість для активних чотириногих друзів.

Але як перевезти тварину комфортно і безпечно? Правила дорожнього руху не регулюють це питання: вимоги ті ж, що до будь-якого вантажу. Тварина не повинна заважати автомобілісту управляти машиною.

Коти та собаки

Для безпеки навіть маленьких кішок або собак рекомендується фіксувати. Будь-яка поїздка – це стрес, а несподівано перелякана тварина може повести себе непередбачувано: кинутися на господаря, сховатися між педалями, забратися на кермо або на торпеду. Тому простіше за все взяти спеціальну переноску або сітку-обмежувач. Тримати на руках навіть маленьких тварин можна тільки на задніх сидіннях.

Котів рекомендується перевозити тільки в спеціальній переносці, тому що зазвичай вони більш непередбачувані, ніж собаки. Зараз є безліч моделей різного розміру і конфігурації. Головне, щоб вона добре провітрювалася, була досить просторою і щільно закривалася. Якщо ставите переноску на сидіння, обов’язково зафіксуйте її ременями безпеки.

Ті ж правила працюють для дрібних собак. А ось для порід побільше продаються обмежувачі, які встановлюються в багажник або салон. Улюбленець залишається на волі, але відокремлений від водія. Для сидінь використовуйте чохли і накидки – вони захистять оббивку від слини, шерсті та інших проблем в дорозі. Для слухняних собак є спеціальні автомобільні шлейки та навіть автокрісла.

Інші тварини

Для гризунів і рептилій підійдуть маленькі переноски. Стежте за температурним режимом, наявністю води і за тим, щоб улюбленець не міг перегризти тимчасовий притулок і вибратися самостійно. Птахів рекомендується перевозити в закритих коробках з отворами для повітря. Вони погано реагують на різкий рух, шуми і мерехтіння картинок за вікном. Рибок безпечніше перевозити в скляних банках.

Як привчити улюбленця до автомобіля?

Привчати чотириногих друзів подорожувати на машині краще з дитинства. І тоді в поїздках за місто або до ветеринара не буде проблем.

  • Експерти рекомендують, щоб перша поїздка була на природу або на прогулянку, а не в клініку – інакше у тварини може виникнути стійкий зв’язок між авто і неприємностями.
  • Уникайте гучних звуків і протягів. Не вмикайте музику на повну гучність.
  • Не відкривайте вікна в салоні. Безпечніше включити кондиціонер або обігрівач.
  • Можна приманювати улюбленця частуваннями. Для цього візьміть окремий вид ласощів, який будете давати тільки в машині.
  • Перед поїздкою не рекомендується перегодовувати тварину. Крім самого факту нудоти при закачуванні такий стан викликає них додатковий стрес.
  • Не забудьте взяти в дорогу воду, яку можна поставити в спеціальній непроливній поїлці або давати під час зупинок.
  • Під час тривалих поїздок періодично вигулюйте собак.
  • Спілкуйтеся з улюбленцем, щоб він точно розумів, що господар поруч і все в порядку. Це правило працює для всіх: від гризунів до великих собак.

А якщо у вас вже давно немає питань про тонкощі використання автомобіля, але власного транспортного засобу не вистачає – звертайтеся до нас! Менеджери компанії «Укр-Прокат» допоможуть підібрати і орендувати авто у Львові під ваші запити та бюджет!


5 людей
переглядають цей автомобіль