close menu

Всі ми турбуємося про те, як убезпечити себе і близьких від літньої спеки. У автомобілістів виникає ще більше питань, адже потрібно подбати ще й про власний транспортний засіб. Кожен розуміє, як сильно перегрівається машина влітку – а значить і речі, залишені в розпеченому салоні.

Очевидно, не можна залишати в закритому автомобілі дітей чи тварин. Але є і куди більш тонкі та непрозорі нюанси:

  • Пляшка з водою. Здавалося б, що може піти не так? Адже максимум вона перегріється і її неможливо буде пити. Але не все так просто. Звичайна прозора пляшка з мінеральною водою може стати справжньою лінзою. Проходячи крізь неї, сонячний промінь здатний запалити будь-які предмети і поверхні навколо.
  • Звичайні або сонцезахисні окуляри. Причина та ж, що і з пляшкою – лінзи. А ще перегріта оправа може деформуватися або навіть зовсім розплавитися.
  • Аерозолі. Будь-які дезодоранти, спреї, лаки для волосся та інші аерозолі в перегрітому салоні автомобіля перетворюються на бомбу сповільненої дії. Перевищення критичної температури практично неминуче призводить до вибуху.
  • Електроніка. Гаджети з батарейками і акумуляторами, планшети, телефони, камери, дешеві відеореєстратори – всі вони так само можуть вибухнути при перегріванні. Далеко не всі літій-іонні акумулятори розраховані на такі умови, навіть – від перевірених виробників.
  • Солодощі. Шоколад, карамельки і різнокольорові цукерки-драже легко плавляться навіть при куди більш низьких температурах. Не кажучи вже про салон автомобіля, який неминуче перетворюється в парник. Однієї розкритої пачки барвистих солодощів досить, щоб безповоротно забруднити салон. Але ж далеко не всі барвники та продукти можна без наслідків відчистити навіть в хімчистці.
  • Косметика. Крім того, що вона точно так само може розплавитися і забруднити салон, користуватися такими засобами потім ще й просто небезпечно. Ніякі креми чи помади не розраховані на такі високі температури, а значить – в складі відбуваються незворотні хімічні реакції. Наприклад, активні компоненти сонцезахисних кремів швидко руйнуються при перегріванні.
  • Молочні та кисломолочні продукти. Пляшка йогурту або кефіру при систематичному і тривалому перегріві практично безальтернативно вибухне. Причому вона не тільки забруднить салон, але і залишить незабутній запах, позбутися якого ще складніше, ніж плям.
  • Лікарські засоби. Навіть якщо вміст вашої аптечки не потрібно зберігати в холодильнику, у будь-яких препаратів є рекомендований температурний діапазон. Якщо його регулярно порушувати, як і з косметикою – відбуваються незворотні реакції. У кращому випадку в потрібний момент ліки просто не спрацюють.
  • Алкоголь. Перегрітий алкоголь теж втрачає свої властивості. Наприклад, вино, яке протягом дня зберігалося в розпеченому салоні, виділяє канцерогенний етилкарбамат. А його смак і аромат змінюються кардинально.

Якщо ж у вас вже давно немає питань, як вести себе на дорозі, але вам все ще потрібен комфортний і практичний автомобіль – звертайтеся до нас! Компанія «Укр-Прокат» має в своєму розпорядженні великий автопарк в  Одесі та пропонує оренду моделей на будь-який смак.


2 людей
переглядають цей автомобіль