close menu

З кожним роком великі автовиробники створюють все більш досконалі і функціональні моделі. Всі вони розраховані на постійну щоденну експлуатацію. Але ось на довгий простій без діла – далеко не кожна.

Що ж відбувається з машиною, яка стоїть без руху рік або більше? І чи вдасться обійтися без поїздки в автосервіс?

Акумулятор

Навіть не задіяний акумулятор поступово розряджається природним чином. Це практично непомітно при коротких простоях, але от якщо автомобіль стояв без діла рік – він легко може сісти повністю. Уникнути цього можна, якщо регулярно заряджати його раз на кілька місяців. Якщо термін служби акумулятора і без того перевищує 5-7 років, його доведеться замінити через природний знос. В цьому випадку не має значення, наскільки часто і інтенсивно він використовувався.

Перевірте всі кабелі на предмет видимих ​​пошкоджень і оголених ділянок. Особливо, якщо машина стояла за містом: ізоляція часто приваблює гризунів і шкідників.

Гальмівна система

Гальмівні диски без діла поступово іржавіють. Щоб перевірити і очистити їх природним шляхом, проїдьте невелику відстань на низькій швидкості і постійно пригальмовуючи. Якщо машина простояла кілька років – обов’язково перевірте стан колодок. Буває, що накладка відходить від основи.

Також рекомендується змінити гальмівну рідину, бо якщо в системі зібралася волога – вона може закипіти при використанні. А поява пари і порушення нормального робочого режиму швидше за все повністю виведуть з ладу гальма прямо в дорозі.

Масло

Сучасні машинні масла дуже довговічні і невибагливі, але термін служби на упаковці актуальний, поки засіб не використовується. Як тільки він потрапив в системи автомобіля, термін стрімко скорочується. У суміші відбуваються хімічні процеси, які не встигають виникнути при щоденному використанні і збовтуванні. Використання такого масла може повністю вивести з ладу двигун. Тому його краще замінити, а з ним і фільтри.

Те ж саме стосується бензину, особливо якщо автомобіль стояв більше 1,5-2 років. Щоб в баку не накопичувався конденсат, досвідчені автомобілісти рекомендують перед простоєм заправляти машину тільки якісним паливом на 3/4 об’єму і більше.

Шланги та бензопроводи

Будь-яка гума з часом пересихає і тріскається, тому вивчіть всі шланги на предмет видимих пошкоджень. А якщо їм більше 4-5 років, то краще замінити їх відразу. Навіть якщо тріщин не видно неозброєним оком, проблеми можуть виникнути в дорозі. Особливо, якщо лусне бензопровід або шланг системи охолодження.

Ущільнювачі

З тієї ж причини, що і шланги, пересихають і псуються гумки ущільнювачів. Ущільнювачі дверей і вікон буває досить змастити силіконом, але якщо вони остаточно стали непридатними – простіше і дешевше замінити. Точно так же псуються сальники, коли з них стікає мастильна рідина. Після довгого простою їх доведеться міняти. Уникнути цього можна, якщо хоча б раз на кілька місяців запускати двигун.

Якщо ви користуєтеся машиною не настільки часто, ні до чого, щоб вона простоювала в гаражі без діла. Для цього у всьому світі популярна оренда автомобілів. Компанія «Укр-Прокат» пропонує великий автопарк в Харкові під ваші побажання!


2 людей
переглядають цей автомобіль