close menu

Щоб захистити оригінальну обшивку сидінь, є спеціальні чохли і накидки. Крім того, за ними набагато простіше доглядати, мити і прати. А у випадку зносу їх можна просто замінити, без перетяжки всього салону. Ми в «Укр-Прокат» в Одесі розібралися, в чому переваги і особливості обох варіантів.

Використання чохлів для сидінь

Чохли пропонують десятки виробників, і всі вони істотно відрізняються між собою. Крім того, вони можуть бути модельними і універсальними. Модельні виготовляються під конкретну марку і модель машини, з урахуванням всіх особливостей її салону. Універсальні можна встановити в будь-яке авто.

  • Модельні чохли переважно більш якісні і довговічні. Їх роблять з еко-шкіри або алькантара з урахуванням всіх вимірів і параметрів. Вони вже адаптовані під форму, кількість і розташування підголівників, підлокітників та інших деталей. Вони ж враховують всі можливі варіації трансформації сидіння. Зовні такі чохли майже непомітні за рахунок того, що повністю повторюють форму. По суті, сидіння виглядає ніби тільки що після перетяжки. Недоліка у них всього три. Якісні моделі дорожчі за універсальні. Їх складніше встановлювати, щоб врахувати всі додаткові елементи. А вибір кольорів зазвичай обмежений стандартною класикою, так що знайти яскравішу оббивку навряд чи вдасться.
  • Універсальні чохли дешевші, доступніші і в рази різноманітніші. Вони відрізняються кольорами, матеріалами і конфігурацією в цілому. Якщо у вас є кілька машин – їх можна переставляти у міру необхідності. А установка універсальних чохлів в кілька разів швидша і простіша. Але іноді страждає якість. Крім того, вони не так зручні і куди більш помітні, ніж оригінальні модельні чохли.

Чим відрізняються накидки для сидінь?

Накидка – це свого роду покривало, яке накидають поверх для захисту оббивки. Їх дві основні переваги – гігантська різноманітність і максимальна простота використання. Для виготовлення використовуються всі можливі тканини і матеріали, від бамбука до хутра. Можна підібрати літній і зимовий варіант. До речі, легка тканинна накидка рятує шкіру сидіння від перегріву в спеку.

Крім того, є накидки з додатковими функціями. Наприклад, масажні або з підігрівом. І ті, і ті дуже популярні серед водіїв, які проводять за кермом багато часу.

Щоб накидки не могли з’їжджати з сидінь, вони оснащені різними кріпленнями – гачками, застібками, гумками. Зустрічаються дійсно преміальні колекції для люксових авто.

Що ж вибрати?

Технічно обидва варіанти цілком хороші і функціональні. Головне – вибирати якісний виріб. А в іншому можете відштовхуватися від своїх пріоритетів і побажань. Хочеться чогось непомітного? Тоді модельний чохол. Потрібен підігрів або легка лляна тканина на літо – тоді накидки. Хочеться зробити салон яскравішим і оригінальнішим? Тоді знову чохли, але на цей раз універсальні.


2 людей
переглядають цей автомобіль