close menu

Західна Україна – справжнє джерело пам’яток. Подорож на авто по Закарпаттю подарує масу незабутніх вражень в оточенні неповторної природи і цікавих пам’яток. Найзручніше орендувати автомобіль підходящої місткості і прохідності. Ми легко підберемо декілька варіантів в автопарку «Укр-Прокат» у Львові. А заодно запропонуємо кілька цікавих маршрутів!

Подорож замками Закарпаття

Спершу відвідайте Ужгород і Ужгородський замок, в якому зараз знаходиться музей. У 11 столітті фортеця належала італійському графу Другетті, і до сих пір навколо неї крутиться багато легенд і загадок. Серед них – історія про графську доньку, яка була заживо замурована в стінах, і її привид досі блукає коридорами вночі.

Мукачево – цікаве історичне містечко, в якому сповна зберігся неповторний колорит. Триповерховий замок Паланок місцевим жителям вдалося зберегти з величезними труднощами. Ви зможете побачити хазяйські покої, підвали і внутрішній двір, а потім помилуватися містом з оглядового майданчика.

Невицьке – батьківщина ще одного легендарного закарпатського замку. Зараз він майже повністю зруйнований, але містична середньовічна атмосфера досі витає над місцем.

Чинадієво, на відміну від інших замків, функціонує досі. Тут знімають фільми, проводять фотосесії та влаштовують весілля і святкування. Можна навіть заночувати на місці.

Замок Шенборнів – це колишні мисливські угіддя, розмах яких видно досі. Європейська архітектура разом з дивовижною карпатською природою та кліматом дали дивовижне поєднання. На території – гарний великий парк і оленячий розплідник, а в колишніх графських покоях знаходиться санаторій.

Дивовижна закарпатська природа

Під час подорожі по Закарпаттю неможливо ігнорувати розкішну гірську природу. Звичайно ж, найвідоміша перлина регіону – це озеро Синевир на висоті майже 1000 метрів. Піднятися до нього можна по звивистому серпантину, а на місці – обов’язково гуляти пішки. Насолоджуйтеся кришталево чистим повітрям, казковими пейзажами і легендою про кохання графської доньки Синь і простого пастуха Вира.

По дорозі обов’язково загляньте до водоспаду Шипот, тим більше, що до нього легко доїхати. Водоспад знаходиться на схилах боржавського масиву, біля підніжжя гори Гемба. У селищі Пилипець поблизу можна залишитися на ночівлю.

Довгий час Чорна гора біля міста Виноградів над замком Канків вважалася діючим вулканом. На території знаходиться чудовий ботанічний заповідник на практично 750 гектарів, а ще – велике кар’єрне озеро, де колись черпали червону глину.

Скелі Довбуша знаходяться прямо по дорозі в Івано-Франківську область. Камені химерної форми, печери і ущелини, звивисті стежки – все це просякнуте духом легенд та історій. Адже в різний час тут знаходилося язичницьке капище, монастир, оборонні пости і лігво опришків.

Озеро Бребенескул – це найбільш високогірне озеро України, популярність якого зараз зростає з кожним роком. Воно знаходиться на висоті 1801 метр над рівнем море. Хоча глибина його відносно невелика – до 3,2 м, кришталева вода весь рік залишається холодною.


3 людей
переглядають цей автомобіль