close menu

Харків – цікаве та захоплююче місто для туристів. Тут знайдеться, що подивитися, куди зайти і чим зайнятися. Але якщо гуляти по місту набридло, завжди можна влаштувати невеликий тур по його околицях.

  • Солоне озеро. Унікальне штучне солоне озеро в селі Антонівка. Воно утворилося при бурінні газової свердловини. Величезний фонтан з подальшим землетрусом створили 60-метровий кратер, на поверхню якого піднялися грунтові води з сіллю з грунту. Поступово озеро опріснюється, але все ще майже не поступається Мертвому морю.
  • Крейдяні гори. Національний парк Дворічанський розкинувся в 135 км від Харкова. На березі річки Оскіл підносяться унікальні крейдяні гори. Також тут мешкає близько 30 видів птахів, тварин і рослин, занесених до української Червоної книги.
  • Гомільшанські ліси. Унікальний заповідник в долині річки знаходиться всього в 50 км від Харкова. Тут можна зустріти диких звірів і навіть побачити рідкісних представників флори і фауни. Є тут і археологічні пам’ятки: скіфські кургани, стародавні городища і руїни козацького монастиря Святого Миколая. У 16-18 століттях саме тут проходив древній Муравський шлях.

Серед видатних природних пам’яток Харківської області потрібно відзначити ще Козачу гору над Дінцем, незвичайну для цього регіону Кицівську піщану пустелю, мальовничий ландшафтний парк Великобурлуцький степ, Слобожанський природний парк, Балаклійський каньйон, ще одне кар’єрне озеро – Блакитне, гору Кременець – найвищу точку області.

Історичні садиби

В першу чергу це мальовнича садиба Шидловських 1770-х років, перебудована главою сімейства в стилі Людовика XVI. Особливість архітектурного комплексу – практично повна відсутність гострих кутів де б то не було.

Також потрібно побачити садибу Куликовських з розкішною колонадою в Рокитному. Колись це був розкішний палац з величезним парком, ставками, фермою, оранжереєю і стайнею. Зараз на її території працює аграрний ліцей.

Садиба Задонских в Великому Бурлуці побудована так майстерно, що здавалася очевидцям кам’яною. Це був просторий, світлий, красивий будинок з витонченими білими колонами і цікавою оранжерею у вигляді двох веж з теплицями.

Від розкішної садиби в Гієвці добре зберігся сам палац, церква, службовий корпус і господарські споруди. Особливість архітектурного комплексу в тому, що всі будівлі розташовані уздовж однієї осі, яка з’єднує їх зі ставком. Це створює цікаву гру перспективи.

Що ще?

Інститут іоносфери – одна з найбільш незвичайних визначних пам’яток під Харковом. Це дослідницька станція інституту іоносфери, який співпрацює з Массачусетським технологічним університетом. Тут встановлені унікальні радари, вивчають вплив радіовипромінювання, вплив космічних польотів на іоносферу, хвильові коливання, магнітне поле Землі, космічну погоду, геокосмічну плазму і бурі.

У лісі біля Есхара ховається покинута ракетна база, залишки колишнього радянського ядерного щита, побудованого під час холодної війни. Колись тут розташовувалися бойові комплекси С-200.

У Харківській області є свої невеликі міста-примари. Це занедбаний парк атракціонів в Чугуєві і дитячий табір в Гайдарах. Також варто відвідати літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, етнографічний та історичний Пархомівський музей та інші.

А щоб не турбуватися щодо дороги чи транспорту, компанія «Укр-Прокат» надає автомобілі в оренду у Харкові. У нашому автопарку – моделі різного класу, місткості і габаритів, для відпочинку та ділових відряджень.


2 людей
переглядають цей автомобіль