close menu

Найбільше побоювання водіїв перед будь-якою тривалою поїздкою – що посеред дороги машина зламається. Неможливо запобігти всім ситуаціям заздалегідь, але можна звести ризик до мінімуму, якщо підготуватися.

Перед плануванням подорожі обов’язково перевірте:

  • Рідини. Технічні рідини – витратний матеріал, який легко випустити з уваги. Проконтролюйте рівень охолоджувальної і гальмівної рідин, машинного масла. Для автоматичної коробки вибирайте тільки якісні суміші. Якщо є сумніви в свіжості, краще їх замінити, інакше навіть пару сотень кілометрів понад норми можуть привести до поломки і капітального ремонту. Також перевірте рідину в бачку омивача, а взимку замініть її на антифриз. Влітку варто проконтролювати тиск в кондиціонері та за необхідності заправити його фреоном.
  • Колеса. В першу чергу це стан шин і тиск. При цьому враховуйте особливості маршруту. Наприклад, якщо планується поїздка по рівній хорошій трасі, тиск можна трохи підняти – керованість підвищиться, а витрата палива стане трохи нижчою. Автовиробники не рекомендують відправлятися в довгі маршрути, якщо залишкова глибина протектора менше 3 мм. Додатково варто перевірити балансування коліс. Будь-які відхилення позначаються на ходових якостях машини, витраті бензину і безпеці в цілому.
  • Гальмівна система. Її справність безпосередньо впливає на безпеку на дорозі, причому не тільки вашу. Якщо плануєте довгу подорож, поїздку по поганих дорогах або маршрут крізь гірську місцевість, міняйте колодки при зносі від 50%. Не забувайте перевірити ручне гальмо.
  • Генератор. Якщо у вас машина із значним пробігом, перевірте генератор. Якщо акумулятор невчасно розрядиться і не вдасться повністю його зарядити – двигун затихне. Найпоширеніша проблема – ослаблення або знос ременя генератора.
  • Системи безпеки і сигнальні системи. Обов’язково перевірте ремені і подушки. Фари, задні ліхтарі, поворотники та звуковий сигнал повинні бути справні. Зверніть увагу на точність і справність контрольно-вимірювальних приладів. Оптика неодмінно має бути чиста.
  • Повітряні фільтри. Це не настільки критичний нюанс, як колеса або гальмівні колодки, але завдяки заміні паливного і повітряного фільтрів можна істотно скоротити споживання бензину. А їздити машина буде швидше.
  • Водійський набір. Перед поїздкою обов’язково перевірте вміст аптечки, ящика для інструментів, наявність вогнегасника, троса, ліхтарика, насоса, знака аварійної зупинки. Краще захопити з собою додаткові зарядні пристрої, лампи, запасні батарейки й дроти-крокодили. Переконайтеся в цілості запасного колеса, особливо якщо в експлуатації авто була тривала перерва.
  • Зимове спорядження. Під час зимових поїздок доповніть стандартний набір лопатою, щіткою зі скребком, декількома флісовими пледами, вовняними шкарпетками, різноманітними підігрівниками та розморожувачами, додатковим інвертором для акумулятора.

А якщо ви не хочете турбуватися про технічний стан і комплектацію авто перед подорожжю або відрядженням, завжди можна орендувати машину в Києві. Кожна модель в автопарку «Укр-Прокат» регулярно проходить ТО, так що вам не доведеться витрачати на це час.


5 людей
переглядають цей автомобіль