close menu

З будь-яким водієм рано чи пізно трапляється така ситуація. І не зрозуміло, що робити, якщо вашу машину заблокували на парковці. А тим більше, що робити, якщо ви поспішаєте. Ми в «Укр-Прокат» в Києві вирішили скласти чіткий план дій саме на такий випадок.

  1. Не панікуйте і не зліться. У цьому немає ніякого сенсу. Більш того, можливо інший водій заблокував ваш автомобіль випадково – через неуважність або за терміновою необхідністю. У будь-якому випадку, краще спочатку вирішити ситуацію мирно.
  2. Огляньте скло другої машини. Переважно водії залишають свої контактні дані на випадок, якщо щось станеться або якщо вам знадобиться виїхати. Особливу увагу зверніть на двірники, панель під вітровим склом і скло дверей водія. Можливо, там ви знайдете записку з номером телефону.
  3. Зверніться по допомогу. Якщо ситуація сталася біля під’їзду житлового будинку, має сенс дізнатися, чи є там консьєрж. Те ж саме стосується підприємств, установ і будь-яких інших об’єктів, де може бути охорона.
  4. Скористайтеся сигнальними датчиками автомобіля. Якщо ніяких контактів немає, але вам потрібно терміново зв’язатися з водієм другого авто, знайдіть сигнальний датчик. Злегка постукайте по склу прямо біля нього – і зазвичай цього достатньо, щоб водієві на брелок надійшов сигнал.
  5. Постукаєте по колесу. Саме так. Якщо в охоронній системі автомобіля немає зв’язку з власником, спровокуйте спрацьовування звичайної сигналізації. Досить трохи постукати по колесу. Головне – не пошкодити чужу машину.
  6. Сигнальте. Якщо з якоїсь причини жоден з методів не допомагає, сигнальте просто зі своєї машини. Але не старайтеся надмірно, бо перехожі та мешканці сусідніх будинків навряд чи будуть вам вдячні. Відповідальний водій обов’язково зреагує на підозрілий шум, якщо знає, що заблокував когось на вулиці.
  7. Зверніться в поліцію. Якщо вирішити ситуацію інакше не виходить, сміливо викликайте патруль. Швидше за все це буде не швидко, але зате повністю законно. Тим більше, водії не мають права створювати перешкоди для виїзду. Навіть якщо машина, що заблокувала вас, не порушує жодних інших правил, поліцейські принаймні точно зможуть зв’язатися з власником.
  8. Викличте евакуатор. Залишимо цей метод наостанок, бо він, мабуть, найдовший і найвитратніший. Тим більше, тут є багато формальних юридичних нюансів, коли і в якому випадку можна евакуювати машину. Але у всякому випадку ви можете проконсультуватися з менеджером.

А ось чого точно не варто робити, так це намагатися прибрати чужу машину без власника самостійно. Звичайно, може бути велика спокуса просто пересунути її за допомогою троса та іншого авто, але це загрожує наслідками для вас же. У кращому випадку за пошкодження чужого транспортного засобу, а в гіршому – за спробу викрадення.

І головне – зробіть висновки, і ніколи постарайтеся не допускати таких ситуацій самостійно. Або хоча б обов’язково залишайте свої контакти на видному місці.


2 людей
переглядають цей автомобіль