close menu

Навіть початківці за кермом напевно неодноразово чули про поняття «тюнінг автомобіля». Аерографія, ефектні підвіси, потужні акустичні системи, прямоточні глушники – що ж насправді належить до тюнінгу? І яким він буває? Ми в «Укр-Прокат» в Харкові вирішили систематизувати цю інформацію.

Тюнінг як явище з’явився в США на початку минулого століття. По суті, це удосконалення машини і зміна її заводських особливостей і параметрів. Причому це стосується як функціоналу, так і естетичного аспекту. Згодом справа, яка починалася з маленьких майстерень, перетворилася на справжній бум по всьому світу.

Яким буває тюнінг?

Тюнінг може стосуватися будь-яких частин машини, і саме за цим критерієм його зручно класифікувати.

  1. Тюнінг кузова. Для всіх, хто хоче змінити зовнішній вигляд авто. Це будь-які зміни від заміни дисків до установки антикрила. Встановлюються нові бампери, повітрозабірники, підсвічування. Можна розмалювати або перефарбувати кузов. Окремою нішею йдуть тюнінг кузова спортивних авто і посилення кузова позашляховиків.
  2. Тюнінг салону. Тут все зрозуміло. Найпростіші приклади – це навіть зміна килимків, оббивки або штор. А ще – чохли для крісел і обклеювання скла. У більш професійному сенсі тюнінг салону – це заміна покриттів, перетяжка сидінь, установка люка, декорування приладової панелі, тощо. Сюди ж відноситься установка додаткових приладів, підтримок, металевих накладок на педалі, заміна керма.
  3. Тюнінг двигуна. Це технічний тюнінг. Це модернізація самого двигуна, підвищення його потужності, оновлення підвіски і вихлопної системи, зміна кліренсу і подібні роботи. Тут особливо важливо, щоб справою займалися професіонали.
  4. Аудіотюнінг. Це вже більш нішевий напрямок. По суті, це вид тюнінга салону, але він безпосередньо стосується модернізації акустичної системи. Справжніх цінителів музики рідко влаштовує штатна апаратура. Хочеться поміняти магнітолу, поставити нові динаміки, сабвуфер, процесори і підсилювачі. У світі навіть існують чемпіонати і змагання з автозвуку.
  5. Чіп-тюнінг. Так називають тюнінг автомобільної електроніки в цілому. Це в першу чергу зміна заводських налаштувань для підвищення потужності двигуна. По суті – перепрошивка.

Серед світових тенденцій можна виділити кілька популярних напрямків, які поступово обросли своїми рисами і особливостями. Наприклад, лоурайдер з гідравлічною підвіскою, щоб автомобіль міг долати перешкоди і навіть вставати на диби. Або драг-рейсинг – тюнінг автомобіля спеціально для гонок.

Тюнінг і правила дорожнього руху

Є важливий аспект. Не всі зміни можна робити просто так, і деякі з них доведеться спочатку погоджувати або реєструвати. Наприклад, можна змінити диски, але не можна використовувати сліпучі фари або наглухо тонувати лобове скло. Але ж все це теж тюнінг. Це одна з істотних причин на користь того, щоб звернутися в професійні ательє і студії. Фахівці точно знають, які доопрацювання можна робити, з чим можуть бути проблеми, а що потрібно окремо узаконити і як це зробити.


6 людей
переглядають цей автомобіль