close menu

Прихід холодів позначається не тільки на настрої і самопочутті, а й на техніці. Ми дбаємо про себе, запасаємося вітамінами і теплим одягом, коригуємо спосіб життя. І точно так само варто подбати про улюблений автомобіль. А ми в «Укр-Прокат» у Львові вже готові розповісти, що потрібно перевірити в авто перед настанням зими.

  1. Гума. В першу чергу напередодні зими потрібно перевірити чи замінити гуму. Якщо у вас літні шини, їх змінюють перед настанням морозів і появою паморозі на асфальті. Краще зробити це заздалегідь, тому що холоди можуть вдарити різко за ніч, а для аварії досить одного необережного маневру. На заледенілій дорозі гальмівний шлях збільшується в рази. Якщо ж у вас всесезонні шини, їх досить просто перевірити. Зверніть увагу на висоту протектора, наявність пошкоджень і дефектів, балансування і розвал-сходження коліс.
  2. Ходова. За літо і за осінь окремі деталі ходової могли пошкодитися або вийти з ладу. Особливо, якщо ви часто їздили за місто, багато подорожували або розсікали по бездоріжжю. Ті дрібні проблеми, які можуть здатися незначними при сприятливих умовах, є реальною загрозою в мороз на слизькому покритті.
  3. Акумулятор. Зима – це завжди випробування для акумулятора, навіть якщо до цього він жодного разу не доставляв клопоту. При морозі падає його потужність і ускладнюється запуск. Потрібно перевірити заряд акумулятора і щільність електроліту. Якщо щільність маленька, він може просто замерзнути взимку.
  4. Технічні рідини. Рідини в автомобілі потрібно перевіряти не тільки перед зимою, але перед зимою це особливо важливо. Зокрема, зверніть увагу на рівень і стан антифризу і масла. Якщо в системі охолодження використовується вода, саме час замінити її на антифриз. Інакше при низьких температурах це загрожує проривами в системі. Погане масло, в свою чергу, призводить до посилення тертя і підвищеного зносу функціональних вузлів машини.
  5. Дизель. Це стосується тільки транспортних засобів на дизельному паливі. До зими в нього потрібно додавати спеціальну присадку або просто переходити на зимові марки. Це потрібно, щоб паливо не загусло і щоб усередині не утворився парафін. Інакше після перших же раптових заморозків авто може не завестися.
  6. Дзеркала, скло, прокладки. Всі поверхні і матеріали, які можуть бути чутливі до морозів, краще обробити. Скло не буде пітніти, а гумові прокладки тріскатися, якщо пройтися по ним спеціальною силіконовою змазкою. Якщо це прокладки примикання дверей і вікон, вони можуть взагалі заблокувати вихід без силікону.
  7. Зимові інструменти. До зими список того, що повинно бути в багажнику, збільшується. Стануть в нагоді крокодили або бустер для запуску, протиковзкі ланцюги, антибуксуючі пластини, розморожувачі, мастила і навіть похідна лопата. Радимо зберігати при собі ковдру і термос. Не завадить пакет звичайного наповнювача для котячих лотків – це бюджетна і доступна заміна протиковзким матеріалам.

2 людей
переглядають цей автомобіль