close menu

Якщо ви плануєте поїздку автомобілем, то особливо продумайте, що взяти з собою із їжі. Це повинно бути щось, що не псується та втамує голод чи спрагу. Список продуктів в дорогу залежить від тривалості поїздки.

Загальні поради щодо їжі в дорогу автомобілем:

  • аналогічно до того, як ви пишете список речей, які вам потрібні, складіть також список їжі;
  • уникайте в дорогу сечогінних напоїв. Наприклад, різні газовані чи солодкі напої, чай, сік, солодка кава. Краще зупинити свій вибір на чистій воді або чаєві без цукру;
  • їжу краще розкласти в контейнери за порціями – це можуть бути корисні овочі, фрукти, каші чи навіть суп швидкого приготування в стаканчику з кришкою, яка щільно закривається;
  • печиво з цукром, чіпси та сухарики – не найкращий вибір в дорогу.

Їжа в поїздку автомобілем повинна смакувати не тільки гарячою, свіжоприготованою, але і в холодному вигляді, а запах не повинен бути занадто вираженим. Така їжа повинна довго зберігатись без спеціальних умов, бути поживною, тобто втамовувати голод та давати відчуття ситості. Їжа повинна бути комфортною в споживанні та не дуже бруднити одяг чи руки, особливо, якщо ви вирушаєте в поїздку з маленькими дітками. Вирушаючи в поїздку з дитиною, беріть тільки ті продукти, з якими вона вже знайома та які найбільше полюбляє.

Особливий момент, якщо йде мова про поїздку з дітками – це дезінфекція. Не забувайте про це. Всі поверхні в машині, які безпосередньо контактують з дитячими руками, треба добре дезінфікувати. Перед вживанням їжі, також додатково обробляти дитячі ручки.

Подорож компанією дорослих людей – це завжди простіше. З їжі можна обрати мінімальний набір, який до вподоби всім. А ось подорожуючи з дітьми, варто дотримуватись нескладних правил. В перекус можуть входити відварені макарони. Але без добавок, наприклад, м’яса, сиру чи масла. Такі добавки значно зменшують строк придатності готових макаронів. Або це можуть бути корисні роли без риби чи сиру, краще додати овочі. Також підійдуть тости чи мафіни, в цьому випадку мають місце навіть начинки. Але ці начинки повинні довго зберігатись без спеціальних умов. Це джем або варення.

Також для дітей в дорогу добре підходить варена неочищена картопля. Але не забувайте, що все зварене у воді, достатньо швидко псується, тож це варіант для не дуже довгих поїздок.

Потрібно звертати увагу, щоб продукти були легкими та не навантажували травну систему. Зазвичай це овочі чи фрукти з щільною шкуркою. Тобто, банани, яблука, груші чи огірки. Також добре підходять для поїздок автомобілем горіхи чи сухофрукти. Це ситно та корисно. Можна сміливо брати відварені яйця, тільки прослідкуйте, щоб шкаралупа залишалась цілою, це продовжить їх термін зберігання. Замість хліба краще взяти крекери або корисні хлібці.

Якщо ви хочете взяти в дорогу автомобілем м’ясні чи сирні продукти, краще обирати щільне вакуумне пакування. А з’їсти їх треба в першу чергу, відразу ж після відкриття. Якщо берете бутерброди в поїздку машиною, пам’ятайте, що майонез дуже швидко псується, тож його не потрібно додавати. Бутерброди з м’ясом, сиром псуються за 3-4 години.

Всю обрану їжу краще упакувати в термопакети, так вона краще зберігатиметься. Особливо, якщо подорожуєте в спекотний період року. Їжа в спеку точно не буде довго зберігатись, навіть з термосумкою це зазвичай не більше, ніж один день. Думаючи про кількість їжі, орієнтуйтесь на час, який проведете в машині. Дитину не варто дуже багато годувати, адже зазвичай при спеці їсти не дуже хочеться. І беріть багато чистої води, вона точно знадобиться.


7 людей
переглядають цей автомобіль