close menu

У гонитві за комфортом всі ми часто робимо деякі речі так, як нам хочеться, а не як правильно. Але якщо мова йде про керування авто, то не можна забувати, що зайва самовпевненість або необережність можуть в буквальному сенсі коштувати комусь життя. Тому ми в «Укр-Прокат» у Львові хочемо розібрати найпопулярніші шкідливі звички водіїв, від яких потрібно відмовитися.

  • Переписка і розмови по мобільному. Справжній біч сучасності. Якщо для розмов ще придумали спеціальні гарнітури, які звільняють руки, то писати за кермом повідомлення категорично неприпустимо. Та й довгого спілкування краще уникати, особливо на складних ділянках дороги. Важливо, щоб нічого не відволікало водія.
  • Неправильна посадка за кермом. Здавалося б, така дрібниця. Але неправильна посадка, по-перше, погіршує огляд. А по-друге, призводить до швидкої стомлюваності, а значить – до втрати уваги і концентрації.
  • Зупинки біля місця ДТП. Дуже складно боротися з цікавістю, коли прямо перед очима щось відбувається. Але якщо кожен водій буде пригальмовувати, щоб вивчити ситуацію – пробка не закінчиться ніколи.
  • Хвастощі. Цим часто грішать недосвідчені водії, які нарешті почали відчувати впевненість за кермом, і тепер хочуть всім продемонструвати свою майстерність. Не варто хаотично перебудовуватися, обганяти і підрізати інші машини просто так. І так само не варто реагувати на водіїв, які це роблять, тому що переважно саме конфлікту вони і добиваються.
  • Дистанція. Відстань, яка має бути між двома машинами, прописана правилами. Ніколи не варто її порушувати і під’їжджати до іншого авто впритул. Це не допоможе вам швидше дістатися до мети, зате гарантовано призведе до аварії в разі екстреного гальмування.
  • Сміття у вікна. Багато водіїв за звичкою викидають недопалки, фантики і інше сміття у вікна прямо на ходу. Ми не будемо торкатися етичних аспектів, але у цієї звички є і більш серйозні наслідки. Крім того, що узбіччя поступово перетворюються на звалище, сміття може влетіти в лобове скло іншого автомобіліста – а це вже аварійна ситуація.
  • Занадто гучна музика. Або навушники з повною ізоляцією. Все це неприпустимо за кермом. Звичайно, хочеться повністю піти в себе і зануритися в свої думки. Але автомобіліст повинен контролювати ситуацію на дорозі. У тому числі чути попереджувальні сигнали або сирени спецслужб.
  • Сигнали. Є ситуації, коли сигнальний гудок дійсно потрібен для попередження інших учасників дорожнього руху. Але немає ніякого сенсу постійно натискати на нього в пробці або на світлофорі. Єдине, чого так можна добитися – роздратування всіх оточуючих.
  • Неправильна парковка. Одна з найпоширеніших проблем в Україні. Крім того, що вулиці і узбіччя перетворюються на суцільний паркінг, це створює аварійні ситуації. Інші автомобілісти не можуть нормально проїхати або розвернутися, і не бачать пішоходів за безліччю кузовів. Пішоходи так само не бачать машини, що виїжджають, особливо якщо ситуація відбувається десь на повороті.

2 людей
переглядають цей автомобіль